Jaki powinien być materac, aby można się było na nim dobrze wyspać?

mittal  |   |  + 4  |  Ocena: (głosy: 1)

Właściwie dobrany materac nie może być ani zbyt miękki, ani przesadnie twardy. Musi przystosowywać się do kształtów ciała i przybieranej pozycji podczas snu.

Każdy, kto wybiera się kupić materac, powinien przyjść do sklepu w swobodnym stroju położyć się i sprawdzić, czy dany materac jest dla nas wygodny.

Materace dzieli na 3 grupy: sprężynowe, piankowe i lateksowe/bonelowe.

Pierwszą grupę reprezentują głównie materace sprężynowe. Sprężyny są umieszczone osobno w tzw. kieszeniach, co zapewnia lepsze dopasowanie powierzchni do kształtu ciała. Tego typu materace mogą mieć zróżnicowane strefy twardości od 5 do 7 stref.

W materacach lateksowych również występuje podział na strefy. Zaletą lateksowych materaców jest to, że materiał nie wchłania alergenów oraz kurzu i że charakteryzują się wysoką elastycznością.

Natomiast materace z pianek są bardzo elastyczne. Reagują na temperaturę i łatwo dopasowują się do naszego ciała.

Nie powinniśmy wybierać zbyt miękkich materacy, ponieważ zapadają się pod wpływem ciężaru ciała i jest to niezdrowe dla naszego kręgosłupa. W przypadku zbyt twardych materaców mięśnie pleców są zbyt napięte, co może prowadzić do zmęczenia i niewyspania.

Stopień twardości materacy określa się symbolami H2 i H3, przy czym materace o symbolu H2 przeznaczone są dla osób o masie ciała do 80 kg, a H3 o wadze powyżej 80 kg.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 4
~AAAriel | 2010-05-07 01:56
Zdecydowanie polecam materac lateksowy. Jakiś czas temu kupiłem sztukę firmy JMB i jestem naprawdę zadowolony. Warto zainwestować w przedmiot, który nie tylko ładnie wygląda, ale też daje tak wiele przyjemności.
~Monisia32 | 2010-04-08 23:36
Materac jest najważniejszą częścią łóżka. Nie śpimy przecież na stelażu, ale mamy kontakt z materacem przez cały czas...
Pracuję w znanym sklepie meblowym i to, co sprzedajemy niestety nie jest najlepszej jakości... Kupiłam więc materac z oferty sklepy JMB - http://www.jmbnet.pl
Jestem bardzo zadowolona, a stelaż mam z sieciowego sklepu, w którym pracuję.
ika19_91 | 2009-08-21 00:41
po co komu materac, co nie ??
ika19_91 | 2009-08-21 00:41
moja rada...ustawic łóżko tak aby glowe miec ze wschodniej strony a nogi na zachod...!! Naprawde to ma znaczenie dla naszego snu :)

pozdrawiam i zycze milych snow :D

Najnowsze porady