Klasyczne a może designerskie? Przegląd wzorów blachodachówek

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dachy pokryte blachodachówkami nie obciążają ani konstrukcji budynku, ani domowego budżetu. Doskonale sprawdzają się w tych rejonach, w których występują częste opady śniegu. Są ciekawą alternatywą dla dachówki ceramicznej i z tego powodu stają się coraz bardziej popularne. Wpływa na to również ich uniwersalność. Łatwo wpisują się w różne typy zabudowań. Ogromny wachlarz barw i wzorów sprawia, że jest w czym wybierać. Niewątpliwe walory wizualne są zaletami tych produktów.

Rozwiązania klasyczne

Wybór odpowiedniego pokrycia następuje już na etapie projektowania budynku. Zapada wówczas decyzja, która jest zależna od wielu czynników takich jak: wytrzymałość więźby dachowej, stopień nachylenia połaci oraz ilość i stopień skomplikowania płaszczyzn.

Ogromne znaczenie ma również estetyka, ponieważ dach w dużej mierze decyduje o wyglądzie całego domu. Jego powierzchnia często wynosi około połowy konstrukcji całego budynku. Ostatnio, jeśli chodzi o kolorystykę najpopularniejsze są blachodachówki w kolorach szarości i czerwieni w powłokach premium. Kojarzą się one z tradycją oraz elegancją. Ich kształt to popularna esówka, czyli klasyczny wzór o charakterystycznym falistym kształcie. – W naszej ofercie jest mnóstwo blachodachówek, które będą odpowiednie dla miłośników sprawdzonych rozwiązań. Jedną z nich jest blachówka blaszana Kingas, którą cechuje duża wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Jest ona dostępna w wielu klasycznych barwach, takich jak bordo, wiśnia, rudy oraz oczywiście czerwony – wymienia Antoni Luberda ekspert firmy Blachotrapez.

Zaletę blachodachówek stanowi ich niewątpliwa plastyczność. Coraz częściej spotyka się produkty, które mają długie okresy gwarancji (nawet do 40 lat). Dzięki temu możemy cieszyć się niesamowitym dachem o dowolnym kształcie, który będzie nam służył przez wiele lat.


Designerskie wzory

Producenci wciąż prześcigają się w proponowaniu klientom nowym wzorów i kolorów blachodachówek. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, których ciekawe kształty przykuwają uwagę. – Oryginalnym wzornictwem charakteryzuje się Germania Simetric, która posiada unikalny wzór z trzema przetłoczeniami. Zapewnia on zadowalający wygląd dachu. Blachodachówka jest bardzo elegancka i lekka. Produkt jest dostępny w 22 wersjach kolorystycznych. Możemy wybierać w brązach, czerwieniach, zieleniach, szarościach. Ciekawą propozycją jest również nowa blachodachówka Talia, wyróżniająca się niezwykle smukłą formą i wysokim przetłoczeniem. Nienagannie prezentuje się na dachu w połączeniu z powłoką klasy premium połysk – SUPERIOR HB o grubości 50 mikronów, zawierająca domieszkę akrylu i lakieru poliestrowego – wyjaśnia ekspert firmy Blachotrapez.

Nie tylko kolor, lecz również kształt blachodachówki wpływa na estetykę naszego domu. Przed inwestorami stoi więc trudny wybór.

Czym się kierować przy wyborze?

Aby zdecydować się na najlepsze rozwiązanie dla siebie, powinniśmy się kierować przede wszystkim własnym gustem. Podczas rozważań powinniśmy wziąć jednak pod uwagę szereg innych aspektów, takich jak np. rodzaj budynku oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Może się tak zdarzyć, że w danym rejonie istnieje możliwość budowy obiektów, które posiadają czerwony dach. Warto zatem wybrać się do stosownego urzędu w celu uzyskania wyczerpujących informacji. Porozmawiajmy również z architektem, jaki rodzaj pokrycia dachowego rekomenduje.

Kiedy zdobędziemy komplet informacji, wówczas spokojnie będziemy mogli zastanawiać się nad kwestiami estetycznymi. Zarezerwujmy na ten cel sporo czasu, ponieważ wybór nie będzie należał do najprostszych.

 

Informacje o firmie:

Firma Blachotrapez powstała w 1995 roku, jednak jej początki sięgają lat 70-tych, kiedy to Jan Luberda wraz z żoną założyli firmę dekarską. Wykonując krycie dachów, montaż rynien i obróbek wykonywanych we własnym warsztacie firma nieustannie się rozwijała. Z czasem firma przekształciła się z dekarskiej w produkcyjno-handlową. Na początku lat 90-tych głównym obszarem działania firmy stał się hurtowy handel blachą i produkcja pokryć dachowych. W 1992 roku powstał pierwszy zakład produkcyjny w Ponicach. Rok później pierwsza placówka sprzedaży detalicznej w Sękocinie, a w 1995 w Krakowie. W związku z dużym popytem pod koniec lat 90-tych na pokrycia dachowe, Blachotrapez zbudował kolejny zakład produkcyjny w Rabce – Zaboria, rozpoczęła się szybka ekspansja na terenie Podhala. W tym roku producent wprowadził też alucynk – nowy rodzaj pokryć dachowych. Z końcem roku 2003 firma posiadała już 40 własnych placówek i otworzyła dział sprzedaży hurtowej. W latach 2004-2007 Blachotrapez osiągnął już na tyle silną pozycję na rynku krajowym, że rozpoczął ekspansję na rynki zagraniczne. Od 2007 roku produkty z oferty Blachotrapez można kupić w Czechach, Rumunii i na Słowacji oraz na Węgrzech. W 2007 roku zakład produkcyjny w Sękocinie przeszedł modernizację – powstała nowa hala produkcyjna, wyposażona w nowoczesne linie technologiczne. Na przełomie 2010/2011 roku nastąpiła konsolidacja zakładów produkcyjnych południowej Polski w jeden zakład produkcyjny w Rabce-Zaborni. Dziś Blachotrapez to trzy nowoczesne zakłady produkcyjne, własny tabor samochodowy (ok. 150 samochodów ciężarowych i dostawczych), największa w Polsce własna sieć sprzedaży detalicznej, ponad 130 placówek na terenie kraju, dwa biura handlowe obsługujące klientów hurtowych: Rabka-Zdrój i Warszawa-Sękocin, Blachotrapez s.r.o. na Słowacji z siedzibą Tvrdošine i 37 placówek handlowych: Blachotrapez s.r.l w Rumunii z siedzibą w Baia Mare i 10 placówek handlowych oraz Blachotrapez s.r.o. w Czechach z siedzibą Havlíčkův Brod i 2 placówki handlowe.

Więcej informacji: www.blachotrapez.eu

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady