Mała – wielka architektura. Detale, które zmieniają otoczenie

SferaPRT  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Tak, jak do dopełnienia modowej stylizacji potrzebna jest biżuteria i stylowe akcesoria, tak projektom architektonicznym charakteru nadają przykuwające oko detale. Firma PROBET-DASAG specjalizuje się w tworzeniu elementów na zamówienie, które mogą stać się kropką nad i wielu projektów.

Współczesna architektura ewoluuje w naprawdę szybkim tempie. Podstawą designu jest dziś funkcjonalność, której wyznacznikiem jest wygoda użytkowania dostosowana do ludzkich potrzeb. Architekci zwykle w ciekawy sposób realizują te wskaźniki, łącząc je w swoich projektach z walorem estetycznym. Trend związany z funkcjonalnością widoczny jest także w zakresie małej architektury, który czyni ją nie tylko oryginalnym wykończeniem obiektów, ale także ciekawym i użytecznym ozdobnikiem przestrzeni.

DASAG

Mniej znaczy więcej

Każdy element obszaru miejskiego może zyskać estetyczne i oryginalne wykończenie. Dobrym przykładem może być tutaj stojak na kosz. W miejsce mało gustownych, metalowych stojaków warto zastosować kamienną bryłę, której kształt zależeć będzie jedynie od inwencji projektanta. Tak oto bagatelizowany przez wielu detal stać się może nietuzinkowym ozdobnikiem, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych funkcji praktycznych.

Ulice, ogrody czy parki ozdobione są często fontannami wody pitnej. To przydatne zwłaszcza w czasie upałów urządzenia zrywają często z tradycją zdobieniową, uatrakcyjniając tym samym spojrzenie na kombinację prostoty i stylu. Przyjemny kształt i uproszczony design czynią je nie tylko miłym dla oka, ale przede uwypuklają ich walor funkcjonalny.

Detale to nie tylko to, co znajduje się w zasięgu naszej dłoni. Elementem małej architektury jest np. oświetlenie. Lampy uliczne wpisujące się w najnowsze trendy wypełniają lukę między wyobraźnią a rzeczywistością. Tworzy się je na bazie prostych, geometrycznych linii komponując ze światłem, wyglądającym niczym ciała niebieskie.

DASAG

W dobrym towarzystwie

Każdy obiekt tworzony z myślą o człowieku oprócz walorów estetycznych powinien posiadać także wartością użytkową. Dotyczy to zwłaszcza przestrzeni miejskiej, w której mamy okazję odpoczywać bądź aktywnie spędzać czas. Mnogość realizowanych inwestycji sprawia, że architekci z każdym kolejnym projektem stawiają poprzeczkę coraz wyżej.

Wielu z nas nie wyobraża sobie miejskiego parku, rynku czy placu bez fontanny. Element ten często tworzony jest ku uciesze mieszkańców, których oczy cieszy widok tańczących kaskad wodnych. Efektowne zaaranżowanie tego rodzaju obiektu stanie się proste przy wykorzystaniu produktów trwałych, stylowych oraz skrojonych na miarę przestrzeni.

Mała architektura znajdują się na obszarze przeznaczonym do użytku publicznego powinna być atrakcyjna i zgrabnie dopasowana do otoczenia. Jej elementy składowe muszą odznaczać się stylowym wykończeniem oraz praktycznym zastosowaniem, które pozwoli odnaleźć się nam w terenie.

Fani aktywności na świeżym powietrzu cenią sobie udogodnienia związane z użytkowaniem potrzebnego do tego sprzętu. Jednym z takich komponentów przestrzeni miejskiej jest stojak na rowery. Design oparty na prostocie i miękkość zastosowanych kształtów sprawia, że obiekt ten cieszy oko użytkowników podczas prostych czynności dnia codziennego.

DASAG

Wolność projektowania

DASAG, wspierając swobodę kreowania, umożliwia wykonywanie poszczególnych elementów na zamówienie klienta. Stwarza to płaszczyznę do realizowania najbardziej zaawansowanych projektów dopasowanych do zamysłu projektanta, zapewniających komfort eksploatacji. Zadaniem tych elementów jest organizowanie i upiększanie terenu.

Nie tylko na mieście

Projektowanie nawet najmniejszych komponentów przestrzeni miejskiej zasługuje na wyjątkowe podejście. Produkty firmy DASAG ułatwiają efektowne aranżowanie obiektów użyteczności publicznej, jaki i przestrzeni na prywatnych posesjach. Użyteczne tutaj będą artykuły uniwersalne, trwałe i łatwe w utrzymaniu. Materiałem, który sprawdzi się w każdej aranżacji jest beton, którego fakturą, grubością i kształtem można dowolnie żonglować. Zarówno płyty betonowe, ogrodzenia czy mury wytworzone z wysokiej jakości kamienia doskonale komponować się będą z otaczającą je zielenią.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady