Nowoczesny romantyzm – odkrywamy nowe oblicze łazienki

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kobieca, ale nie przesłodzona. W ciepłych tonacjach, jednak przełamanych surowością materiałów i naturalnością motywów. Romantyzm wkracza do pomieszczeń sanitarnych. My poddajemy go współczesnej interpretacji i podpowiadamy, jak urządzić łazienkę, w której klasyczny styl przenika się z nowoczesnością.

Delikatność i kontrasty

Nowoczesny romantyzm jest jak mieszanka stylu buduarowego i minimalizmu. To propozycja dla osób ceniących z jednej strony ponadczasowość w aranżacji, z drugiej – lekkość i nowoczesną elegancję. Motywem przewodnim są kobiece akcenty, delikatne motywy, subtelne barwy. Urządzając łazienkę w tym stylu warto postawić na ciepłe beże, pudrowe róże, kremowe i szampańskie odcienie. Aranżację ożywi dodatkowo kwiatowy deseń, np. w formie odpornej na wilgoć tapety, która podkreśli wybraną strefę pomieszczenia.

Dla uniknięcia efektu przesłodzonego czy wręcz landrynkowego wnętrza, warto pamiętać o kontrastach. To dzięki nim nasza łazienka zyska współczesny charakter. Romantyzm to subtelność i finezja, nowoczesność reprezentują z kolei proste formy i surowe motywy. Jeżeli decydujemy się na płytki w ciepłych barwach, wybierzmy kamień, a ten z kolei ożywią biżuteryjne akcenty, np. w odcieniach czerwonego złota – radzi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Perfekcja i detal

Istotną cechą tego stylu jest dbałość o detal, precyzja, drobiazgowość. Tu nie ma miejsca na niedoskonałości. Wszystko jest dobrze przemyślane i dopracowane w każdym szczególe – począwszy od samego projektu, poprzez zastosowane rozwiązania, po samą realizację.

To styl wymagający – zarówno pod względem estetycznym, jak i wykonawczym. Dlatego sprawdzą się tu rozwiązania na miarę, pozwalające na zindywidualizowanie przestrzeni czy dopasowanie do siebie wszystkich detali. Nowością na rynku są dla przykładu powłoki PVD, dzięki którym możemy zachować spójność kolorystyczną poszczególnych elementów wyposażenia, takich jak przycisk spłukujący, profil prysznicowy czy armatura sanitarna – wyjaśnia ekspert TECE.

Świątynia relaksu

Komfort – to kolejne słowo, które oddaje cechy tego stylu. Przy czym należy rozumieć go zarówno w kontekście funkcjonalności wnętrza, jak i wpływu na nasze samopoczucie.

W ostatnich latach zmienił się sposób myślenia o łazience. Coraz większą wagę zaczęliśmy przywiązywać do kwestii odpowiedniej organizacji przestrzeni, harmonii wnętrza, ekologii, a także rozwiązań wspierających komfort użytkowników w dbaniu o higienę. Kabina nie przypomina już zamkniętej kapsuły, ale otwartą, przestronną strefę prysznicową. Na rynku pojawiły się toalety myjące. To właśnie one reprezentują nowoczesność tego stylu. Romantyzm to z kolei nastrój, który możemy budować w oparciu o grę świateł, odpowiednie operowanie blaskiem i cieniem – w zależności od strefy wnętrza i jej przeznaczenia. W łazience mamy czuć się dobrze, w końcu to przestrzeń relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać o nasze zmysły i komfort – mówi Aleksandra Drozdalska.

 

Podczas urządzania łazienki możemy kierować się aktualnymi trendami lub zdecydować się na sprawdzoną klasykę, ale poddając ją pewnej modernizacji. Dzięki temu zyskamy ponadczasowe wnętrze, stylowe – bez względu na obowiązującą modę, a przede wszystkim zgodne z naszym gustem i estetyką. 

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: