Raport specjalny Skąpiec.pl: Ogrzewanie

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Skąpiec.pl sprawdził, które rozwiązania grzewcze cieszyły się w ostatnim kwartale największą popularnością wśród polskich internautów. Wyniki analizy znajdują się w najnowszym raporcie serwisu.

Podczas wybierania sposobu ogrzewania odpowiedniego dla naszego domu musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj ogrzewanych pomieszczeń i ich parametry techniczne. Nie bez znaczenia pozostają także budżet, który możemy przeznaczyć na zakup ogrzewania.

Kominki lub piece wolnostojące

Dla większości użytkowników, którzy zdecydowali się dogrzewać swój dom przy użyciu kominka lub pieca wolnostojącego, bardzo ważną kwestią okazał się rodzaj tego urządzenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem był piec typu „koza”, który w swoim domu chciała mieć około 1/5 grupy. Producenci urządzeń to kolejna kwestia, która nie umknęła uwadze internautów. W tym filtrze na pierwszym miejscu, z ponad 13-procentowym poparciem, uplasowała się marka Kratki, zaś na drugim - Hajduk (ok. 11%). Kraj pochodzenia kominka interesował z kolei około 9% internautów. Większość użytkowników preferowała kominki polskie i norweskie. Popularną opcją wyszukiwania był także kształt urządzenia - tutaj ponad połowa użytkowników wskazywała na kominki proste. Style wykończenia, które interesowały internautów były dwa: nowoczesny i rustykalny. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, użytkownicy zdecydowanie poszukiwali tych zrobionych z materiału żeliwnego.

Kotły grzewcze

W kategorii „Kotły grzewcze” duża grupa internautów poszukiwała urządzeń według kryterium sposobu zasilania. Najczęściej decydowano się na kotły pracujące na eko-groszku (30% popularności), drewnie (18,28%) lub węglu (ok. 17%). Filtrem użytym przez prawie ¼ użytkowników porównywarki był producent. Tutaj faworytem okazał się Defro, który uzyskał 15% poparcia, zaraz za nim znalazły się marki Zębiec i Vaillant. Jeśli chodzi o moc urządzenia, największe, ponad 40% zainteresowanie zdobyły kotły 10-19 kW. Niewiele mniejszą, bo ponad 38-procentową wyszukiwalnością pochwalić się mogą urządzenia z mocą 20-29 kW. W przypadku rodzaju kotła, zdecydowanym faworytem był kocioł 2-funkcyjny, który wzbudził zaciekawienie 61% poszukujących. Typy kotłów to ostatni preferowany filtr, w którym głosy podzieliły się równo pomiędzy kotły tradycyjne i kondensacyjne.

Pompy ciepła

W filtrze „Typ” zdecydowana większość użytkowników Skąpiec.pl poszukiwała pomp powietrznych (65,17%). Na miejscu drugim uplasowały się z kolei pompy gruntowe, które przyciągnęły uwagę około ¼ użytkowników serwisu. Wśród poszczególnych producentów tego typu urządzeń, najczęściej wybieranymi opcjami okazały się marki Vailant i Dimplex. Na trzeciej pozycji z 11% poparciem znalazł się Hewalex.

O raporcie

Raport specjalny Skąpiec.pl to nie tylko analiza popularności poszczególnych filtrów czy produktów, ale także wartościowe wskazówki dla osób planujących zainstalowanie nowego systemu ogrzewania. W drugiej części dokumentu eksperci odpowiadają na pytania dotyczące między innymi wymagań stawianych przez poszczególne rodzaje ogrzewania czy sposobów skutecznego obniżenia rachunków za prąd i gaz.

Zapraszamy do lektury raportu!

Pełen raport pobrać można ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/27/

Patronat medialny nad publikacją objęły serwisy: budujemydom.pl, kalkulatorybudowlane.pl, www.4budowlani.pl, www.ogrzewanie.info.pl, www.budfach.pl, www.poradopedia.pl, www.budowa.org, www.ogrzewnictwo.pl, www.kominy.biz, www.budoskop.pl, www.odomach.pl

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady