Randkowy savoir vivre

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Pierwsze randki zawsze budzą wiele emocji i jest to zupełnie naturalne. Obawy związane ze spotkaniem wynikają najczęściej z nieśmiałości i niskiego poczucia własnej wartości. Poniżej przedstawiamy kilka zasad randkowego savoir vivre.

Zaproszenie na randkę

Chcąc zaprosić kogoś na spacer czy kolację, nie zawsze wiadomo jak to zrobić. W przypadku zaproszenia bezpośredniego o możliwość spotkania najlepiej zapytać drugą osobę, kiedy ta nie jest zajęta i nie przebywa w większym gronie osób. Jeśli chodzi o zaproszenie telefoniczne, nie należy wydzwaniać do partnera z samego rana i późnym wieczorem.

Miejsce spotkania powinno być dość neutralne, aby każda z osób czuła się swobodnie i bezpiecznie. Najlepszy wybór na pierwszą randkę to: kawiarnia, pub, restauracja, kino, itp. Można również spotkać się w miejscu związanym z zainteresowaniami pary, np.: w galerii sztuki albo kręgielni.

Na randkę należy odpowiednio wcześnie zapraszać, aby druga osoba miała czas na przygotowanie się, m.in.: wybranie stosownego ubrania. Lepiej nie umawiać się do wytwornej restauracji, jeśli nie mamy w zwyczaju nosić strojów wieczorowych - zamiast na rozmowie i dobrej zabawie, będziemy skupieni na jedynie na niewygodnym ubraniu.

Regulowanie rachunków

W tek kwestii nie można nikogo do niczego zmuszać. Ogólnie przyjmuje się, że koszty spotkania pokrywa osoba zapraszająca. Jeśli przykładowo po kolacji proponuje jeszcze wyjście do kina lub klubu, również za to płaci (ewentualnie proponuje podział kosztów). Oczywiście można wcześniej ustalić, że każdy płaci za siebie - jest to sprawa indywidualna. Jednak bez względu na podział wydatków, pieniądze za rachunek zawsze uiszcza mężczyzna.

Warto być przygotowanym na każdą ewentualność, aby uniknąć dodatkowego stresu.

Niedopuszczalne zachowania

Są sprawy, o których po prostu nie wypada mówić na pierwszym spotkaniu. Przede wszystkim nie należy zadawać zbyt osobistych pytań, tzn. nie rozmawiać o poprzednich partnerach i nie planować wspólnej przyszłości. Niekończące się opowieści o sobie i swojej rodzinie również mogą być dla partnera uciążliwe. Nie należy udawać kogoś, kim się nie jest - nikt nie zakocha się w osobie, kto bez przerwy gra.

Dla wielu mężczyzn kolacja w restauracji czy wypad do kina to zdecydowanie za mało - często już na pierwszym spotkaniu ich ręce wędrują tam, gdzie nie powinny. W takiej sytuacji trzeba zareagować i powiedzieć wprost: "Nie bądź taki szybki", "To dla mnie za szybko", itp. Jeśli mimo zwrócenia uwagi, mężczyzna będzie dalej napierał - należy podziękować mu za spotkanie i czym prędzej wrócić do domu.

Wybór menu

Na pierwszej randce nie należy zamawiać dań, których nigdy wcześniej się nie próbowało - może być problem z ich zjedzeniem. Jeśli kobieta zamawia napój bezalkoholowy, mężczyzna powinien również zrezygnować z picia wysokoprocentowych trunków.

Odwołanie spotkania

Różne sytuacje się zdarzają i być może trzeba będzie odwołać randkę, nawet jeśli bardzo nam na niej zależało - powszechnie wiadomo, że nie powinno się tego robić. Ale jeśli już, to trzeba jak najszybciej skontaktować się z drugą osobą, przeprosić i podać przyczynę zmiany swojej decyzji.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady