Bierzesz ślub? Odpowiedz sobie wcześniej na te pytania

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Czy Twój wybranek / wybranka to ta właściwa osoba? Ślub to poważna sprawa, zadaj sobie parę ważnych pytań na temat Waszego związku.

Ślub

Czy naprawdę znacie siebie nawzajem?

Często pary podejmują decyzję o ślubie zanim zdążą się nawzajem dobrze poznać i nie dotyczy to tylko par, które znają się krótko. Także w związkach z dłuższym stażem może to różnie wyglądać. Jeżeli dotychczas spotykaliście się tylko po to, żebym razem wyjść gdzieś spędzić miło czas, to życie po ślubie może przynieść wiele zaskakujących niespodzianek. Aby poznać siebie nawzajem lepiej warto spędzić z drugą osobą więcej czasu także w innych sytuacjach niż tylko zabawa. Poznaj rodzinę swojej połówki i zaoferuj to samo w drugą stronę. Spędzajcie czas ze sobą także wykonując swoje obowiązki, pracując lub ucząc się. Poznajcie się ze swoimi znajomymi i starajcie się razem spędzać czas. Ponoć jednym z lepszych testów związku jest wspólny wyjazd na wakacje. Wtedy jesteście ze sobą cały czas i możecie dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy, które mogą przekreślić lub utwierdzić we wspólnej przyszłości.

Czy Wasze cele życiowe współgrają ze sobą?

W życiu ludzie kierują się różnymi celami, niektórzy mają wielkie marzenia, chcą wyjechać jak najdalej, a inni pragną spokoju, stabilizacji i cenią sobie bliskość rodziny. Dobrze znać swoje wzajemne cele i zastanowić się, czy rzeczywiście współgrają one ze sobą i czy będziesz w stanie ewentualnie zrezygnować z ich części. Jeżeli pomimo wszystko zdecydujecie się być razem, to pamiętajcie: teraz gracie zespołowo i nie powinniście za parę lat obarczać drugiej strony swoimi niespełnionymi ambicjami.

Czy macie wspólne poglądy na posiadanie dzieci?

Wiele par zakłada, że nawet jeżeli druga strona wyraźnie deklaruje, że nigdy nie chce mieć dzieci, to z pewnością zmieni w przyszłości zdanie. Posiadanie potomstwa to naprawdę wspaniała rzecz, ale ... nie dla wszystkich. Z czasem chęć posiadania dzieci staje się jeszcze mocniejsza i doprowadzi do rozpadu związku, jeżeli ta druga strona także się nie zdecyduje.

Czy będziecie w stanie zaakceptować swoje wady?

Wiele osób zakłada, że po ślubie będzie w stanie rozprawić się z wadami swojego wybranka / swojej wybranki. Nie licz na to. Być może w niektórych kwestiach masz rację, być może rzeczywiście uda Ci się coś zmienić, ale w prawdziwym życiu nie zdarza się to często. Największe rozczarowania przeżywają osoby, które wierzą, że ich druga połówka poradzi sobie z alkoholizmem, albo przestanie ich zdradzać. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz być z tą osobą, która te wady posiada i miałoby się to nie zmienić.

To także może być test dla Twojej dojrzałości do związku: żaden związek nie przetrwa sytuacji, w której ktoś oczekuje od drugiej osoby doskonałości. Ludzie są ludźmi - nikt nie jest doskonały, wszyscy popełniamy błędy, wszyscy często zachowujemy się w sposób, którego nie da się racjonalnie wytłumaczyć. W związku trzeba pozwolić drugiej osobie być sobą - zakochałeś/aś się w właśnie w tej osobie, a nie w wersji bez wad.

Jakie inne ważne pytania Waszym zdaniem należy zadać sobie przed ślubem?

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady