Dj czy orkiestra - kto rządzi na weselach w tym sezonie ślubnym?

porady12  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Wiadomo, że podstawą udanego wesela jest przede wszystkim muzyka, przy której bawią się goście. Do niedawna podstawą były orkiestry, lecz obecnie, poprzeczka wędruje coraz wyżej, wesela są organizowane w wytwornych miejscach, a Państwo Młodzi chcą dogodzić swoim gościom, dlatego decydują się na DJ, który jest w stanie zagrać muzykę w każdym języku i z każdego gatunku.

Dj kontra orkiestra

Przestaje dziwić fakt, że od kilku sezonów zatrudnianie dj-a na wesele staje się coraz popularniejsze. Taki wybór niesie bowiem za sobą wiele korzyści dla Państwa Młodych, jak i dla wszystkich gości weselnych. Do plusów można zaliczyć przede wszystkim to, że dj gra piosenki w oryginalnym ich brzmieniu, dokładnie takie, jakie znają wszyscy. Nie ma tam żadnego fałszowania, zmiany słów, czy pomyłek. Jakość całości jest niepodważalna, a wszystkie hity da się od razu rozpoznać. Goście dokładnie znają rytm piosenek, wieć od razu mogą dać ponieść się muzyce, bez dokładnego wsłuchiwania, co teraz zaczyna grać orkiestra. Warto też zauważyć, że można wtedy wybrać wszystkie piosenki, na jakie mamy tylko ochotę - dj korzystając z płyt, czy komputera może grać bardzo różnorodnie. Do repertuaru wybranego przez Państwa Młodych, bez problemu będzie można dołączyć piosenki zamawiane przez gości w trakcie zabawy.

Orkiestra również ma swoje zalety, muzyka grana na żywo ma zupełnie inny klimat, taki który od lat towarzyszy weselom. Jednak dobra orkiestra to koszt nawet 10 tysięcy za wesele, nie każdy może sobie na to pozwolić, a tania orkiestra to ryzyko. Państwo Młodzi dokładają wszelkich starań, aby goście wychodzili z wesela zadowoleni, oraz by pozytywnie wspominali zabawę. Muzyka jest tu bardzo ważnym aspektem, dlatego Młodzi decydują się na "bezpieczniejszą" opcję jaką jest DJ.

                             

Dj na wesele a orkiestra - krótkie porównanie

Zespół weselny to była do tej pory popularna opcja, ale niestety bardzo często zawodna. Po pierwsze, ich repertuar, w porównaniu do dj-a jest bardzo ograniczony (to zazwyczaj około dwustu piosenek). Co za tym idzie, nie zawsze mają w nim ulubione piosenki Pary Młodej. Po drugie, głos wokalistki/wokalisty nie zawsze wszystkim odpowiada, w przeciwieństwie do oryginalnych nagrań piosenek. Dj robi znacznie krótsze przerwy w graniu muzyki, w przeciwieństwie do orkiestry, która odpoczywa od śpiewu i grania - dłuższe są z nimi "okresy ciszy". Minusem zespołu jest także to, że wraz z upływem godzin wzrasta ich zmęczenie, a jakość grania spada. DJ przez całą noc utrzymuje jakość na równym poziomie. Niezwykle ważną kwestią są też wynagrodzenia.

Jeśli orkiestra to jaka?

Portale weselne są pełne od ofert orkiestr, można przesluchać kilka czy kilkanaście popularnych kawałków w wykonaniu kapeli weselnych, większość brzmi całkiem dobrze. Skąd później tyle rozczarowań w trakcie wesel? Składy zespołów się zmieniają, często tracąc jakość, choćby ze względu na to że nie są ze sobą "zgrani". Covery nagrywane przez kapele zazwyczaj są poddawane delikanej obróbce, aby brzmieć jeszcze lepiej. Jaką kapele więc wybrać? Najlepiej jest wybrać sprawdzoną orkiestre, którą słyszeliśmy w akcji przez całą noc. Orkiestra, która dobrze grała u znajomych na weselu najprawdopodobniej dobrze się sprawdzi.

Wynagrodzenie

Zdecydowanie tańszą opcją na wesele jest dj: np. dj w Wielkopolsce średnio kosztuje Parę Młodą 1500 zł, natomiast orkiestra liczy sobie za noc weselną średnio 5 - 8 tysięcy złotych.  Jest to dość zrozumiałe, dj jest jeden, a orkiestra to najczęściej 5 osób. Po podzieleniu wychodzi na to samo, a członkowie zespołu bez porównania wiecej wysiłku i serca muszą włożyć w zabawianie publiczności.

Trendy się zmieniają. Ludzie zauroczeni pięknymi weselami w filmach czy serialach, pragną by ich wesela byłu równie dostojne i eleanckie. Muzyka jest tu jednym z kluczowych aspektów.  W świecie, w którym wszystko idzie do przodu, a trendy weselne się zmieniają, nie można zostać w tyle.

                          

Polecane strony

Dj na wesele
Tutaj znajdziecie sprawdzonego DJ - Działa na terenie Wielkopolski, ale również w całym kraju. Obsluguje wesela, poprawiny, imprez okolicznościowe.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady