Młodsze spojrzenie w 3 krokach

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Piękne oczy i przyciągające uwagę spojrzenie to jedne z elementów, które w pierwszej kolejności zauważamy podczas pierwszego spotkania. Dlatego, aby wpłynąć pozytywnie na opinię innych oraz własną samoocenę naprawdę warto zadbać o tę wymagającą okolicę. Jak można to zrobić? Oto 3 najważniejsze elementy!

 

Stosuj odpowiednie kosmetyki

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, przez co bardzo łatwo ją podrażnić. Powinnaś też pamiętać, że jest w niej bardzo mało gruczołów łojowych, co z kolei często powoduje przesuszenie. Właśnie dlatego wybieraj kosmetyki dedykowane tej okolicy, które spełnią jej wymagania i przyczynią się do poprawy wyglądu. Nie zapominaj też o całorocznej ochronie przed promieniowaniem UV. Warto również zastanowić się nad prawidłową aplikacją kosmetyków. Pocierając i naciągając skórę wokół oczu możemy jej tylko zaszkodzić, dlatego w tym przypadku zawsze musisz pamiętać o delikatnym wklepywaniu kremu czy żelu opuszkiem palca.

Pamiętaj o demakijażu!

Odpowiednie oczyszczenie z makijażu i zanieczyszczeń to jedna z podstaw właściwej pielęgnacji skóry. To samo dotyczy okolicy oczu. Maskara pozostawiona na noc może nie tylko spowodować, że rzęsy będą się łatwiej łamać i wypadać, ale również podrażnić spojówkę. Kiedy zapomnimy o zmyciu cieni czy podkładu narazimy też skórę na szybsze zwiotczenie i powstawanie zmarszczek. Naprawdę warto poświęcić kilka minut dziennie i zadbać o odpowiednie oczyszczenie tej delikatnej okolicy.

Ratunek dla trudnych przypadków

Jeśli myślisz, że sama pielęgnacja może już nie wystarczyć, pomyśl o zabiegu, który wyraźnie odmłodzi, wygładzi i poprawi napięcie skóry w tej okolicy. Jednym z najnowszych i bardzo skutecznych rozwiązań są procedury z wykorzystaniem technologii HIFU. Należy do nich zabieg urządzeniem UTIMS A3, którego działanie opiera się na emitowaniu przez głowicę zogniskowanej wiązki ultradźwięków powodującej precyzyjne podgrzanie skóry. Efektem jest pobudzenie fibroblastów i produkcja nowego kolagenu - wyjaśnia dr Agnieszka Lemiec z kliniki La Estetica w Płocku. A jak przebiega zabieg? Po skórze w okolicy oka (powieki dolne, rejon tzw. kurzych łapek i nad brwiami) przesuwana jest powoli głowica emitująca ultradźwięki, najpierw ta działająca głębiej, później druga trafiająca do płytszej warstwy. Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest praktycznie bezbolesny - pacjentka po jego wykonaniu odczuwa jedynie lekkie napięcie skóry. Technika HIFU pięknie podkreśla i otwiera oko, nadając młodszy wygląd - dodaje dr Lemiec. W efekcie oko staje się podkreślone, a skóra w tej okolicy wygładzona, co nadaje młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady