Wampirzy lifting – naturalny sposób na młodość

media  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Wampirzy lifting – pod tą intrygującą nazwą kryje się uwielbiany przez gwiazdy sposób na odmłodzenie wyglądu, który zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? O działaniu zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego opowiada dr Andrzej Krajewski, specjalista z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

Moda od celebrytów

Chociaż w różnych dziedzinach medycyny osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się od ponad 30 lat, to jego zastosowanie w estetyce upowszechniło się dopiero na początku XXI wieku. Dlaczego warto zainteresować się tą formą odmładzania? Chociażby z tego powodu, że jej skuteczność potwierdzają z własnego doświadczenia największe amerykańskie gwiazdy. Również coraz więcej polskich celebrytów otwarcie przyznaje się do stosowania tego rodzaju terapii odmładzającej.

Naturalny wypełniacz

Wampirzy lifting to proces biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. – Zawarte tam komórki macierzyste i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji – wyjaśnia dr Andrzej Krajewski, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu. – Co ważne, zabieg jest całkowicie bezpieczny także dla alergików, których organizm źle reaguje na ostrzykiwanie innymi substancjami, jak kwas hialuronowy czy botoks – dodaje lekarz.

Jak to działa?

 

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie od pacjenta niewielkiej ilości krwi, którą następnie odwirowuje się, dzieląc ją na poszczególne warstwy. Z tej, w której znajdują się płytki krwi zawieszone w osoczu, odciąga się następnie zbędne substancje, zamiast nich dodając czynnik aktywujący. Tak przygotowane osocze jest gotowe do wstrzykiwania na zasadzie klasycznej mezoterapii, bądź liniowo, wzdłuż zmarszczki. – Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu. Skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza – mówi dr Krajewski. – Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli odpowiednio dobrana ilościowo seria zabiegów wykonana jest przez kompetentnego specjalistę. Przebudowa i regeneracja tkanek zaczyna się po 48 godzinach, a pierwsze efekty widoczne są już po 2 tygodniach od zabiegu. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady