Zimowa pielęgnacja skóry w 5 krokach

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Zima to najbardziej wroga dla cery pora roku. Niskie temperatury, wiatr i zanieczyszczenia powietrza fatalnie odbijają się na jej kondycji. Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem jest uchronienie jej przed czynnikami zewnętrznymi w ciepłym domu. Nic bardziej mylnego! Centralne ogrzewanie jest dla skóry równie dużym zagrożeniem. Co można zrobić dla siebie właśnie teraz, aby zregenerować skórę?

1.       Oczyszczanie

Oczyszczanie należy wykonywać zawsze rano i wieczorem, bez względu na to, czy nosiłyśmy makijaż czy nie. W zimowe dni nasza skóra twarzy narażona jest na silne, bezpośrednie działanie wiatru i mrozu. Zwróćmy uwagę, że twarz jest jedyną częścią naszego ciała, której nie osłaniamy zimą. A przecież jest o wiele uboższa w tkankę tłuszczową, która chroni nasze ciało przed zimnem. Dlatego też do oczyszczania skóry najlepiej używać preparaty bezalkoholowe, bez mydła, czy bez działania wysuszającego, takie jak mleczka czy śmietanki kosmetyczne, a w przypadku cery tłustej -  żele do twarzy.

2.       Na dzień

Może Cię to zaskoczyć, ale krem, którego zimą używasz na dzień, nie powinien być mocno nawadniający. Składniki nawilżające pod wpływem mrozu mogą zaszkodzić skórze i spowodować podrażnienia i zaczerwienienia. Jeżeli mamy cerę tłustą wystarczy krem lekki, odżywczy, półtłusty, a w przypadku suchej czy wrażliwej warto wybrać krem tłusty. Nie zapominajmy też o regularnym używaniu filtra przeciwsłonecznego - promieniowanie UV może być szkodliwe nie tylko latem.

3.       Na noc

Nocne kosmetyki pielęgnacyjne powinny mieć bogatszy skład i bardziej intensywne działanie, niż produkty przeznaczone do używania na dzień. W nocy powinnyśmy dostarczać skórze jak najwięcej odżywczych substancji, by wspomagać procesy regeneracyjne. By skóra była wypoczęta i zregenerowana o poranku, musi na noc dostać witaminy (przede wszystkim witaminę E), antyoksydanty (np. ekologiczny wyciąg z winogron), substancje nawilżające (takie jak kwas hialuronowy czy lecytyna) i wzmacniające skórę (olej migdałowy czy oliwa z oliwek).

4.       Maseczka

Raz w tygodniu dobrze jest zafundować swojej skórze domowe SPA - warto o tym pamiętać szczególnie zimą, kiedy cera jest zmęczona i wysuszona przez ogrzewanie, wiatr, śnieg czy mróz. Zimowa maseczka powinna zawierać w swoim składzie witaminy rozpuszczane w tłuszczach, czyli A, D, E i K.

5.       Nawilżanie w gabinecie

Warto także pamiętać o delikatnej skórze wokół oczu. Jest ona o wiele cieńsza, prawie całkowicie pozbawiona podściółki tłuszczowej. Oprócz stosowania kremów, warto w tym aspekcie skorzystać z pomocy specjalisty w gabinecie medycyny estetycznej. - Zimą, jeśli niewłaściwie dbamy o naszą cerę, może ona odwodnić się, co z kolei jest prostą drogą do powstawania i pogłębiania się zmarszczek. Szczególnie newralgicznym obszarem jest skóra wokół oczu, bowiem to one najszybciej zdradzają nasz wiek - mówi dr Joanna Bielska-Gawron, stomatolog i specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej z kliniki JB Clinic w Zielonej Górze. Remedium na zmęczone spojrzenie, a także na przesuszoną skórę w innych obszarach twarzy, może być zabieg gabinetowy z użyciem preparatu Sunekos® 200. - Sunekos® to produkt, który sprawdza się w zabiegach rewitalizujących skórę, także tę najbardziej wrażliwą w okolicy oka. Możliwość indywidualnego dostosowania dokładnej procedury zabiegowej do indywidualnych potrzeb skóry powoduje, że nadaje się on dla pacjentów w każdym wieku. Wśród rezultatów zabiegu Sunekos® można wymienić wygładzenie zmarszczek, rozświetlenie, a także, co szczególnie ważne zimą, dogłębne nawilżenie skóry. Takiego nawilżenia nie jest w stanie zapewnić nam żaden kosmetyk - tłumaczy drBielska-Gawron. Wyjątkowość Sunekos® polega na innowacyjnej formule, która opiera się na silnie nawilżającym kwasie hialuronowym i opatentowanej sekwencji sześciu aminokwasów, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. - Co ważne dla wielu moich pacjentów, pierwszy rezultat wolumetryczny zabiegu Sunekos® widoczny jest tuz po zabiegu. Aby uzyskać ostateczne, utrwalone na co najmniej pół roku, należy wykonać 3-4 zabiegi w odstępach co 10-14 dni - mówi dr Bielska-Gawron.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: