5 prostych sposobów na pielęgnację skóry latem

media  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Gdy na zewnętrz panują upały i silne słońce, nasza skóra woła o dodatkową dawkę nawilżenia. Jak odpowiednio zadbać o nią właśnie latem, kiedy jest wyjątkowo mocno narażona na przesuszenia i uszkodzenia? Poniżej przedstawiamy pięć praktycznych porad, które pomogą Ci zachować dobrą kondycję skóry nawet podczas największych upałów.

1.       Przede wszystkim filtry

Pierwszy punkt listy porad na temat dbania o skórę latem nie może być inny. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem to najlepsze, co możesz podarować swojej skórze i co zaowocuje również w przyszłości. Zniszczenia spowodowane przez słońce są przyczyną przedwczesnego starzenia się, głębokich zmarszczek, przebarwień oraz nowotworów. Dlatego kremu z filtrem używaj nie tylko podczas plażowania, ale przez cały czas. Do ochrony ciała wybierz SPF 20 lub wyższy - w zależności od swojej karnacji i tendencji do powstawania poparzeń słonecznych. Twarz potrzebuje silniejszego zabezpieczenia, dlatego najlepszy będzie filtr 50 lub 100.

2.       Woda zdrowia (i piękna) doda

Nawadnianie od środka istotne jest nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, dobrego samopoczucia, ale i prawidłowego nawilżenia skóry. Dlatego pij codziennie przynajmniej 1,5 płynów, nawet jeżeli nie czujesz pragnienia.

3.       Witaminy piękna

Latem chyba nikogo nie trzeba namawiać na spożywanie świeżych owoców i warzyw. To bardzo dobry wybór, ponieważ w świeżych produktach znajduje się wiele składników potrzebnych naszemu organizmowi. Na skórę najlepiej wpływają witaminy A, C i E. Witaminę C (odpowiedzialną za budowę rusztowań kolagenowych) znajdziemy m.in. w truskawkach, cytrusach, pomidorach czy jagodach. Witaminę A (odpowiedzialną za odnowę komórek skóry) w nabiale, marchwi czy żółtkach jaj, a witaminę E (pomagającą utrzymać w dobrym stanie skórę) w warzywach liściastych, orzechach oraz produktach pełnoziarnistych.

4.       Nawilżenie, nawilżenie, nawilżenie

Ponieważ latem skóra bardziej się poci, może sprawiać wrażenie przetłuszczonej. Pamiętaj jednak, żeby mimo to nie rezygnować z kremu nawilżającego do twarzy oraz balsamu do ciała. Zamiast tłustych specyfików, które stosowałaś zimą, wybierz lżejsze, oparte na wodnej formule. Używaj ich zarówno do pielęgnacji ciała, jak i twarzy. Jeśli chodzi o makijaż, ciężkie podkłady zamień na krem BB, najlepiej z filtrem przeciwsłonecznym - to pomoże zapobiec zapychaniu porów.

5.       Profesjonalne nawodnienie skóry

- Odwodnienie  skóry,  nawet  w  przypadku  młodych osób,  jest  jednym  z  głównych  czynników, które powodują, że staje się ona bardziej podatna na stres tlenowy i przedwczesne starzenie. Dlatego w okresie najczęstszej ekspozycji na silne promieniowanie UV warto, poza stosowaniem domowej pielęgnacji, poddać się zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej. Pacjentom polecam Hydracure - mówi dr Elżbieta Młyńska-Krajewska, Dyrektor Medyczny Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu. To zabieg silnie nawilżający, który ma za zadanie przywrócić skórze jej własne zdolności zatrzymywania wody. Skóra „budzi się” i staje się bardziej podatna na wchłanianie. Pozwala też zmniejszyć oznaki starzenia charakterystyczne dla skóry odwodnionej. - Preparat podawany podczas zabiegu zawiera formuły oparte na kwasie hialuronowym (o dużym, średnim i małym ciężarze właściwym), wulkanicznej wodzie termalnej, mikrogąbkach z ceramidami i kwasem mlekowym oraz naturalnych emolientach. Taki zestaw składników idealnie odświeża skórę i dodaje jej delikatności, a dodatkowo doskonale chroni przed odwodnieniem, na które jest ona narażona w okresie występowania silnego promieniowania słonecznego - tłumaczy dr Młyńska-Krajewska. Hydracure jest polecany osobom w każdym wieku, w okresie nasilonego stresu, w podróżach zamorskich, dla ochrony przed sezonowymi zmianami klimatycznymi, szczególnie latem i po lecie. W celu długotrwałej poprawy nawilżenia i ogólnej kondycji skóry zaleca się wykonać serię zabiegów w równych odstępach czasu, zgodnie z zaleceniami lekarza lub kosmetologa prowadzącego pielęgnację.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady