Jak odkręcić zabezpieczone alufelgi?

mee1  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Samochód często stanowi obiekt zainteresowania złodziei, a wśród nich także alufelgi: mają swoją wartość, a odkręcenie koła nie stanowi większego problemu.

Pewnym utrudnieniem dla złodziei są śruby zabezpieczające - cała idea opiera się na tym, że w przeciwieństwie do zwykłych śrub, te można odkręcić tylko za pomocą specjalnego klucza, a raczej (zazwyczaj) nakładki na standardowy klucz, którą kupuje się razem z kompletem śrub zabezpieczających.

Co jednak gdy zgubimy nakładkę?

Przede wszystkim producent oznacza wszystkie sprzedawane zestawy w taki sposób, aby możliwe było ewentualne dokupienie odpowiedniej nakładki. Pierwsza rzecz którą możemy zrobić, to znaleźć opakowanie i poszukać sklepu, który jest w stanie sprzedać nam śruby z tej samej serii.

Niestety nie zawsze to działa - niektórzy producenci dają nam zbyt wiele bezpieczeństwa.  Istnieją też brutalne metody na poradzenie sobie z problemem, które niestety zapewne są znakomicie znane złodziejom.

Prosty sposób na większość śrub zabezpieczających sprowadza się do użycia kawałka metalu, który da się wetknąć w wewnętrzną część śruby oraz klucza francuskiego lub też zwykłych kombinerek: wciskamy metal w śrubę, łapiemy kluczem francuskim i odkręcamy.

W skrajnych wypadkach możemy usłyszeć w serwisie sugestię, że do śrub zabezpieczających można przyspawać kawałek metalu i przeprowadzić podobną operację jak opisana powyżej. Odradzam - nie tylko śruby do wyrzucenia, ale także felgi z dużym prawdopodobieństwem ulegną uszkodzeniu.

Dziwne jest tylko to, że z autopsji wiem, że większość serwisów kompletnie nie ma pojęcia jak zabrać się za problem i proponuje absurdalne rozwiązania. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Misiek | 2013-09-15 21:23
Sawin sie ucieszy :)
~Kondzior | 2013-09-15 21:21
Dziękuję za porady :)

Zobacz kalkulatory