Zniszczone felgi - kupić nowe czy naprawiać?

zaje_fajnie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

W przypadku alufelg kwestię ewentualnej naprawy należy rozpatrywać w zależności od uszkodzeń.

Pęknięte alufelgi

W żadnym wypadku nie należy naprawiać. Są serwisy które oferują spawanie i być może będą Wam wmawiać, że to się opłaca. Takie naprawy niewiele dają - może tylko lepiej wyglądać, a należy się wtedy liczyć z ryzykiem pęknięcia felgi podczas jazdy. Skutki mogą być wtedy katastrofalne.

Zarysowania i odpryski

Bez problemu można poddać takie felgi zabiegom kosmetycznym - opierają się głównie na piaskowaniu i lakierowaniu felg, co może skutecznie poprawić wygląd zniszczonych użytkowaniem felg.

Skrzywione i powyginane alufelgi

W tym wypadku w zależności od stopnia wygięcia felg można pokusić się o prostowanie. Często możemy stawać przed decyzją, czy kupić nowe felgi (wtedy polecam zastanowić się nad mocniejszymi felgami unikając zbyt dużych prześwitów - im mniejsze podparcie, tym łatwiej o krzywizny), czy też postarać się zrobić coś ze starymi.

Na rynku jest wiele firm zajmujących się prostowaniem felg - nie warto na tym oszczędzać, dobrze jest znaleźć sprawdzoną firmę dysponującą profesjonalnym sprzętem i doświadczonymi pracownikami. Koszt naprawy jednej felgi w porządnym serwisie to wydatek ok. 100-150zł w zależności od miejsca naszego zamieszkania.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady