Japoński czy chiński - którego języka warto się nauczyć i który jest łatwiejszy?

mee1  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 5)

Język japoński ma skomplikowaną i bardzo rozbudowaną gramatykę. Na wszystko jest tylko jedna zasada i jedna odpowiedź, choć tysiąc skrajnie podobnych możliwości. Ponadto język japoński jest przyjemniejszy dla ucha, za to znaki są bardziej skomplikowane od chińskich. Czasownik jest na końcu zdania, co jednocześnie sprawia, że najważniejsza część informacji podawana jest niestety na końcu. Czasem musimy wysłuchać długiego ciągu słów zanim dowiemy się, co autor miał na myśli.

W języku chińskim problemem są tony. Połowa sinologów tego świata nie ma ich dobrze opanowanych choćby w połowie. Nie jest to jednak problem w komunikacji. Największą przeszkodą jest wymowa (fonetyka). W języku chińskim istnieje duża dowolność w doborze form gramatycznych, stąd dane zdanie można powiedzieć na wiele sposobów.  

Którego języka warto się nauczyć? Wszystko zależy od tego, w jakim celu będziemy się go uczyć. Bardziej modnym jest teraz język chiński ze względu na bardzo szybki rozwój gospodarczy tego kraju i otwieranie się przez tego gigantycznego rynku na świat. Dodatkowo warto pomyśleć, który język Cię bardziej pasjonuje, tym samym kraj, ludzie, kultura i pod tym kątem podjąć decyzję.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady