Jak chronić skórę zimą

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Zimą skóra i włosy narażone są na niekorzystny wpływ pogody. Przeczytaj jak zadbać o zdrową i ładną skórę w zimie.

Kobieta zimą

Ubieraj się stosownie do pogody

Skóra w zimie bardzo szybko ulega wysuszeniu, przez co staje się szorstka i pęka. Podczas mrozów staraj się zakrywać jak najwięcej ciała - noś rękawiczki, czapkę, zakryj twarz szalikiem.

Używaj tłustych kremów

Ponieważ skóra w zimie ulega szybszemu wysuszeniu powinieneś używać kremów, które zapewnią właściwe nawilżenie. Używaj nie tylko kremu do twarzy, ale też kremu do rąk.

Zadbaj o swoje włosy

Przede wszystkim nie myj ich zbyt często, ponieważ w ten sposób pozbywasz ich naturalnej osłony, przez co szybciej ulegają wysuszeniu i są bardziej podatne na szkodliwe czynniki. W zimie zmień szampon na taki, który zapewni większe nawilżenie Twoim włosom.

Dbaj o właściwe nawodnienie

W zimie także powinieneś dbać o właściwe nawodnienie organizmu, ponieważ jest to ważne dla Twojego zdrowia i wyglądu Twojej skóry. Unikaj picia alkoholu podczas mroźnej pogody, alkohol tylko pozornie ogrzewa, a w praktyce odwadnia organizm.

Zadbaj o wilgotność powietrza w domu

W zimie powietrze ma niższą wilgotność, co w domu dodatkowo pogarszane jest przez ogrzewanie. Powietrze jest po prostu suche, co oddziałuje niekorzystnie na nasz organizm. W zimie stosuj nawilżacze powietrza - wystarczą najprostsze które można powiesić na kaloryferach. Wilgotność powietrza zapewaniająca największy komfort wynosi ok. 40-65%.

Nie przesadzaj z gorącem

Po wejściu do domu z mrozu większość marzy o tym, aby wskoczyć do gorącej kąpieli. Nie przesadzaj w tym względzie, ponieważ przesadzanie z gorącem po pobycie na mrozie jest bardzo niekorzystne dla Twojej skóry. Podobnie gorąca kąpiel wysusza Twoją skórę i tylko bardziej ją podrażnia.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady