Zafunduj skórze koktajl z aminokwasów a odzyska jędrność i blask

MBCM  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Za sprężystość i jędrność naszej skóry w największej mierze odpowiadają kolagen i elastyna. Niestety nasza skóra zaczyna tracić zdolność do odbudowy kolagenu już od 25 roku życia, z każdym rokiem ubywa go 1%, a w okolicy 60 roku życia jego produkcja zupełnie się zatrzymuje. Zwolnienie produkcji elastyny następuje jeszcze wcześniej bo już w okolicach wieku dojrzewania. Czy możliwe jest wznowienie procesu ich produkcji, a tym samym powrót do skóry sprężystej jak z młodzieńczych lat?

 

Okazuje się, że dzięki dostarczeniu skórze odpowiednich składników można pobudzić komórki skóry do ponownej produkcji kolagenu i elastyny. Pobudzaniemusi jednak odbyć się we właściwy sposób. Za produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialne są fibroblasty – komórki skóry właściwej i to ich produktywność wraz z wiekiem spada. Odpowiednio skomponowany zestaw aminokwasów jest w stanie pobudzić fibroblasty do ponownej produkcji składników skóry, odpowiedzialnych za jej najbardziej pożądane cechy czyli jędrność i zdrowy wygląd.

 

Elastyna i kolagen – duet idealny

Elastyna jest budulcem tkanek, który charakteryzuje duża giętkość i elastyczność – jej włókna, są jak sprężyna, potrafią wydłużyć się do 150% swojej długości spoczynkowej a następnie skurczyć do pierwotnej wielkości. Dzięki tym właściwościom, tkanki zawierające elastynę są w stanie odzyskać swój pierwotny kształt po ich rozciągnięciu lub ściśnięciu. Kolagen z kolei, stanowiący 70% masy skóry, jest jej podporą. Można powiedzieć, że te dwa białka będące budulcem skóry idealnie się uzupełniają , kolagen trzyma w ryzach elastynę i wzmacnia skórę, a elastyna swoją sprężystością chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kolagen wraz z elastyną odpowiadają za elastyczność skóry, a cementem je spajającym jest kwas hialuronowy odpowiadający za jej nawilżenie.

 

Kryzys ćwierćwiecza

Cała ta uzupełniająca się układanka do pewnego momentu funkcjonuje idealnie. Do ok. 25 roku życia utrzymuje się równowaga pomiędzy ilością kolagenu i elastyny, która ubywa a tą, która się odbudowuje. Niestety później produkcja wymienionych wyżej, ważnych dla skóry składników spowalnia i organizm nie jest już w stanie odrobić powstałych w skórze strat – pojawiają się pierwsze zmarszczki a skóra staje się wysuszona i mało elastyczna. Również mięśnie twarzy stają się słabsze a grawitacja działa na niekorzyść tkanki skórnej, która pod wpływem tych czynników stopniowo opada i staje się wiotka. W tym momencie w naszej pielęgnacji powinny pojawić się zabiegi anti-aging. Im szybciej zadziałamy prewencyjnie, tym lepsze rezultaty otrzymamy.

 

Jak obudzić fibrobrasty?

To naturalne, że proces produkcji kolagenu i elastyny przez fibroblasty zaczyna spowalniać już przed 30 rokiem życia. Pierwszą myślą w kierunku uzupełnienia niedoborów tych składników jest dostarczanie ich skórze w postaci kremów czy serum. Niestety jest to działanie niewystarczające i mało skuteczne, które lekko niweluje skutek, ale nie działa na przyczynę, a więc nie ma nic wspólnego z regeneracją skóry. Na szczęście dzięki odkryciom medycyny estetycznej wiemy, że możliwe jest ponowne pobudzenie fibroblastów do działania. Należy jedynie dostarczyć do skóry właściwej odpowiednie substancje. Aby wspomóc skórę w produkcji zarówno kolagenu jak i elastyny niezbędny jest preparat z opatentowaną formułą odpowiednio dobranej sekwencji aminokwasów. Takim właśnie składem wyróżnia się produkt Sunekos®, który zawiera Glicynę, L-prolinę, L-lizynę potrzebne do wytworzenia kolagenu, L-alaninę, L-walinę odpowiedzialne za produkcję elastyny i niezbędne do efektywnego działania L-leucynę i nieusieciowanykwas hialuronowy.

 

Holistyczne podejście do rewitalizacji

Preparat zawierający opatentowaną sekwencję aminokwasów i kwas hialuronowy - Sunekos® wykorzystywany jest do iniekcji śródskórnej. To małoinwazyjny zabieg, nie wymagający od pacjenta specjalnych przygotowań, wykonany w serii – 3-4 zabiegów, przynosi spektakularne efekty odmłodzenia, dogłębnego nawilżenia, rozjaśnienia i nadania skórze młodzieńczego blasku.  Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej i stają się coraz wyraźniejsze po wykonaniu kolejnych iniekcji. Dzięki holistycznemu podejściu do procesu odmłodzenia skóry, producent preparatu Sunekos® oferuje również możliwość suplementacji uzupełniającej w postaci Nutrakos Aminoshots  o takim samym składzie. Profilaktycznie zalecane jest picie 1 saszetki dziennie przez okres minimum 3 miesięcy. Nutrakos Aminoshots  oprócz wpływu na znaczną poprawę kondycji skóry dodatkowo sprawia, że włosy i paznokcie stają się zdrowsze i mocniejsze. Dostarcz skórze odpowiednie składniki, a odwdzięczy Ci się zdrowym i promienistym wyglądem.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady