Czy można dostać kartę kredytową bez stałych dochodów?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 2)

Karty kredytowe są wydawane przez banki na takich samych zasadach jak kredyty - w rzeczy samej karta kredytowa nie jest niczym innym jak wzięciem kredytu na kwotę w wysokości przyznanego limitu. Dlatego też banki stawiają określone wymogi, aby mieć pewność, że kredyt ten będzie przez klienta spłacany.

Uzyskanie karty bez dochodów może być trudne, aczkolwiek obecnie kredyt jest coraz bardziej dostępny i oferty banków stale się zmieniają - warto przejrzeć aktualne zestawienia ofert banków w serwisach finansowych (np. Bankier.pl), aby uniknąć konieczności doszukiwania się tych informacji na stronach poszczególnych banków.

Otrzymanie karty kredytowej bez stałych dochodów nie jest jednak niemożliwe, kluczowe czynniki obejmują między innymi:

Grupy społeczne które mają łatwiej

Banki dla niektórych grup przedstawiają mniejsze wymagania - zazwyczaj ten przywilej spotyka studentów i doktorantów. W ten sposób można otrzymać kartę bez minimalnych dochodów w mBank lub Multibank. Mogą pojawić się jednak dodatkowe warunki dotyczące np. wieku.

Dobra historia kredytowa ma znaczenie

Banki gromadzą informacje na temat swoich klientów przywiązując szczególną uwagę do zaciągniętych kredytów, terminowości spłat itp. Informacje te są gromadzone także w BIK umożliwiając bankom łatwiejszą weryfikację klientów. Czasami warto jest zaciągać kredyty chociażby po to, aby wyrobić sobie dobrą historię - z dobrą historią możemy liczyć w bankach na łatwiejszy dostęp do tańszych produktów bankowych (bo bank potraktuje nas jako klienta o niskim ryzyku).

Zabezpiecznie spłaty

Niektóre banki mogą zgodzić się na wydanie karty w przypadku zabezpieczenia jej spłaty. Zabezpieczenia mogą przyjąć różne formy, np. zabezpieczenie na majątku, poręczenie innej osoby, zabezpieczenie w postaci lokaty.

Należy jednak zwrócić uwagę, że karty kredytowa to pewnego rodzaju standardowa oferta kredytowa ze sztywnymi regułami - w większości wypadków pracownik banku z którym przyjdzie nam rozmawiać nie będzie w stanie zaoferować nam nic innego niż to co stoi w regulaminie.

Karta dodatkowa też kredytowa

Ostatnia możliwość to karta dodatkowa do karty kredytowej posiadanej przez osobę posiadającą stałe dochody

Większość (jak nie wszystkie) banki oferują możliwość wyrobienia kart dodatkowych, może to być często ograniczone do osób spokrewnionych. Wiąże się też z kosztem (dodatkowa opłata roczna za użytkowanie karty dodatkowej, zazwyczaj jest sporo niższa niż za kartę główną). Minusem jest też to, że karta dodatkowa ma ograniczone możliwości w stosunku do karty głównej (np. niższe limity transakcji, brak możliwości sprawdzenia salda, dodatkowe usługi).

Polecane strony

Oferta kart kredytowych
Na stronie opisy poszczególnych kart wraz z możliwością złożenia wniosków online.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Oferta finansowa

Skorzystaj online z szerokiej oferty produktów finansowych z renomowanych instytucji.

Najnowsze porady