Doskonalenie zawodowe - szansa na lepszą przyszłość

porady12  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Kursy i szkolenia zawodowe zarówno te płatne jak i te darmowe, organizowane przez biura pracy czy większe zakłady pracy to szansa na zdobycie nowej, wartościowej wiedzy, rozwój osobisty, który na pewno przyniesie całkiem spore korzyści. Większe umiejętności pracowników, to większa wartość firmy. Czy więc kursy są szansą na awans czy premię?

Wymagania rynku

Zmieniająca się nieustannie sytuacja na rynku pracy sprawia, że osoby czynne zawodowo i te, które stoją dopiero u progu swojej kariery, muszą dostosowywać się do warunków. Podwyższanie swoich kwalifikacji, zdobywanie uprawnień, doświadczeń, umiejętności, praca nad własnym rozwojem to gwarancja i szansa na godziwą i dobrą pracę.

                               

Doskonalenie zawodowe

Różnego rodzaju kursy i szkolenia zapewniają większą atrakcyjność każdego kandydata na rynku pracy. Nowym ułatwiają znalezienie zajęcia, a tym z doświadczeniem ułatwiają np. awans czy podwyżkę. Znalezienie dodatkowego zajęcia czy zmiana pracy lub branży jest o wiele łatwiejsze - wiedza i nowe umiejętności zwiększają także pewność siebie, podnoszą zawodową samoświadomość. W obecnych czasach, gdy bardzo modne jest kończenie studiów, brakuje specjalistów "z fachem w ręku". Kurs na obsługę obrabiarki cnc, kurs na zwyżki, kurs na wózki widłowe, kurs Hds i wiele innych dają umiejętności bardzo pożądane i poszukiwane przez pracodawców oraz są gwarancją lepszej pozycji negocjacyjnej, stałego zatrudnienia i dobrej pensji.

Sterowanie karierą

Wybierać szkolenia samemu czy zdać się na pracodawcę? Jeśli pracodawca nie zapewnia żadnych szkoleń i nie ma takiego zamiaru, warto wziąć ster we własne ręce, zainwestować w siebie i się rozwijać. Warto przeglądać oferty także darmowych kursów, kursów zdalnych. Niektóre są bardzo ciekawe i cenne.

Profity dla pracodawcy

Nie każdy pracodawca zapewnia kursy i szkolenia swoim pracownikom. Niektórzy wyznają zasadę, że nie ma to sensu, ponieważ wyszkolony pracownik znajdzie lepszą pracę i odejdzie. Wydane w ten sposób pieniądze pójdą w błoto. Na szczęście wielu pracodawców zdaje się dostrzegać inną stronę zdobywania wiedzy i uprawnień przez pracowników. Przed wszystkim wykwalifikowana kadra to wartość dodana firmy - praca przebiega w sposób efektywny i płynny, konieczność korzystania z pomocy specjalistów z zewnątrz jest mniejsza. Pracownik, który jest wysyłany na doszkalające zajęcia, czuje się doceniany i wartościowy, jest emocjonalnie związany z firmą. Szkolenia grupowe integrują ludzi między sobą, dzięki temu tworzą zgrane zespoły.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady