Etykieta pracy z kawiarni

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Coraz więcej osób pracuje zdalnie, często spędzając czas w kawiarni, która staje się ich drugim jak nie głównym miejscem pracy. Jakie zasady przestrzegać pracując w kawiarni?

Kawa w pracy

Kawiarnie czasami niezbyt chętnie podchodzą do osób, które przychodzą tam spędzać długie godziny na komputerze i pracy. Jednym z głównych powodów jest to, że wielu z nich godzinami okupuje stoliki, żerujemy na darmowym Internecie i nie kupuje zbyt wiele. Stąd w wielu miejscach spotkamy się z WiFi dostępnym na hasło, które dodatkowo traci ważność po godzinie od zakupu.

Podpowiadamy jak wypada zachowywać się i stać się mile widzianym klientem - większość wskazówek pochodzi z serwisu Lifehacker.com.

Co należy robić:

 1. Regularnie kupuj coś do picia - przynajmniej raz na 1,5-2 godziny. Im tłoczniej w kawiarni, tym częściej zamawiaj kolejne napoje czy inne rzeczy z menu. Tylko nie przesadź z kawą! 
 2. Jeżeli lokal serwuje jedzenie, to w godzinach obiadowych powinieneś zamówić posiłek.
 3. Jeżeli nie chcesz zamawiać zbyt wiele, to dawaj dobre napiwki - zyskasz życzliwość obsługi i może nie będą patrzeć krzywo na pustą filiżankę kawy stojącą na Twoim stoliku od 2 godzin.
 4. Postaraj się, aby Twoje rozmowy telefoniczne nie przeszkadzały innym - nie rozmawiaj zbyt głośno, ścisz dzwonek, jeżeli Twój telefon zbyt często dzwoni. 
 5. Używaj słuchawek, jeżeli odtwarzasz coś na komputerze ( / tablecie / telefonie) - nie przeszkadzaj innym.
 6. Trzymaj swoje rzeczy blisko siebie i postaraj się, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca oraz nie przeszkadzały innym.
 7. Postaraj się ogarnąć stolik po sobie i wyrzucić śmieci.
 8. Postaraj się o dobre relacje z obsługą, jeżeli częściej bywasz w tym samym miejscu.

Czego NIE WOLNO robić:

 1. Jeżeli niczego nie zamawiasz, to wypada zwolnić stolik i wyjść. Sugerowany czas, to po max 2 godzinach.
 2. Jeżeli w kawiarni panuje duży ruch to dobrze jest poszukać sobie innego miejsca i nie rozkładać się na stoliku ze swoją pracą, a przynajmniej nie zajmować go zbyt długo (nieproporcjonalnie długo w stosunku do spożywanych produktów).
 3. Nie rozmawiaj głośno przez telefon, nie hałasuj!
 4. Nie przebywaj w kawiarnii cały dzień jakby to było Twoje własne biuro.
 5. Nie pobieraj dużych plików i korzystaj z Internetu uwzględniając innych.
 6. Nie proś obsługi o pilnowanie Twoich rzeczy w sytuacji, kiedy są zajęci.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady