Pomoc prawna przez internet.

kaoso  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Gdziekolwiek się nie udamy, wszędzie mamy do czynienia z przepisami, regulaminami, czy normami. Znajomość podstawowych zagadnień prawnych jest bardzo przydatna. Nie sposób jednak wyuczyć się nawet podstawowych aktów prawnych, a tym bardziej nadążać za zmianami postępującymi w prawie - nie zajmując się nim na co dzień.

"Nieznajomość prawa nie zwalnia od obowiązku przestrzegania go" - tą zasadę słyszał prawie każdy z nas. O jej sensie przekonujemy się zazwyczaj niestety gdy wydarzy się w naszym życiu jakieś nieprzewidziane przykre wydarzenie. Częstym następstwem zdarzeń może być konieczność wizyty u radcy prawnego, prawnika lub innego specjalisty z dziedziny prawa.

Wizyta w kancelarii niestety kosztuje i to nie małe pieniądze. Kto korzystał z usług prawnika ten wie. Miałem okazję się o tym przekonać niestety kilkakrotnie.

Kwestia kosztów jest oczywiście zasadnicza, niestety taka wizyta to również poświęcenie sporej ilości nerwów jak i czasu. Często trzeba się umówić na konkretną godzinę i nie licząc się z kosztami dojazdu pędzić po zatłoczonych ulicach w dość mizernym nastroju. Nic przyjemnego, szczególnie po ciężkim dniu w pracy.

Czy warto szukać dobrego prawnika? Oczywiście, że tak. Mimo wysokich cen usług prawniczych jak i napiętych terminów spotkań z doświadczenia wiem, że pójście do pierwszego lepszego może skończyć się większą "karuzelą" w głowie niż jaką mieliśmy przed wejściem do kancelarii.
Może to odosobniony przypadek i dość nietypowy ale raz dosłownie straciłem pieniądze (niewielką kwotę ale jednak) na taką wizytę gdzie okazało się iż sam wiedziałem więcej na temat powstających w naszym kraju Wspólnot Mieszkaniowych niż owy prawnik... Cóż, kilkanaście lat temu nie było ujednoliconych przepisów prawnych odnoszących się do nowopowstającego "tworu". Pozostało mi wtedy samemu starać się szukać informacji: od internetu - gdzie dopiero zaczynały pojawiać się podstawowe informacje, przez urzędy miasta, urzędy skarbowe i na innych kancelariach prawnych kończąc.
Historia ta nauczyła mnie, że z prawnikami jest jak z lekarzami. Każdy ma swoją specjalizację. Niby my to wiemy, prawnicy tym bardziej. Na szczęście - nie spotkałem lekarza chcącego podjąć się leczenia choroby z nie swojej dziedziny, natomiast z prawnikami to bywało różnie...

Obawy o koszty, brak czasu, brak możliwości dotarcia do prawnika, brak w pobliżu odpowiedniego specjalisty do rodzaju sprawy, bądź po prostu wstyd w związku z zaistniałą sytuacją w naszym życiu często powoduje iż pozostawiamy sprawy same sobie. Niestety problemy same się nie rozwiązują, a prawie zawsze sprawy z czasem komplikują się jeszcze bardziej.

Nie warto czekać na szczęście z założonymi rękoma, szczęściu trzeba pomagać, a gdy jest problem trzeba go po prostu rozwiązać. Doba Internetu nam to ułatwia i porady prawne możemy dzisiaj zdobyć przez Internet. Dzięki temu nie musimy umawiać się z prawnikiem, nie musimy zawracać sobie głowy po pracy dodatkowymi spotkaniami, nie musimy tracić naszego cennego czasu, nie musimy spowiadać się przed obcą osobą często z dość intymnych sytuacji naszego życia.

Obecnie w internecie uzyskasz odpowiedź na pytania z każdej dziedziny prawa. Pamiętajmy jednak, że darmowe porady znalezione w sieci najczęściej przedstawiają zarys ogólnej sytuacji prawnej, a nie interpretację prawa w odniesieniu do naszej konkretnej sytuacji. Książki lub ebooki prawne również nie zawsze zawierają odpowiedź na nasze problemy. Porady udzielane na forach prawnych, choć często udzielane prawdopodobnie przez prawników powinniśmy traktować w charakterze informacyjnym. Są one pomocne, ale nie powinny być traktowane jako wiążące kogokolwiek.

Czy korzystać więc z darmowych porad? Wg mnie warto się zapoznać z takimi lecz gdy chcemy się posłużyć nimi w jakimś sporze lub chcemy mieć całkowitą pewność, musimy pamiętać iż wyłącznie porada oferowana przez profesjonalistę w danej dziedzinie da nam gwarancję uzyskania konkretnej i respektowanej przez innych odpowiedzi na nasze pytanie.

Warto poszukać solidnego serwisu w którym porad udziela wielu prawników, a nie jeden adwokat czy radca prawny. Dzięki temu unikniemy sytuacji jaka między innymi mnie spotkała, że zamiast powiedzieć nie wiem - prawnik próbował udzielić mi odpowiedzi, która i tak okazała się zwykłym "laniem wody". Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

W sieci istnieje wiele stron prawników, a nawet dużych portali oferujących porady prawne. Osobiście zaufałem istniejącemu od lat serwisowi w którym porad udzielają wyłącznie specjaliści z doświadczeniem. Pracują w nim między innymi prawnicy, radcy prawni, doradcy podatkowi, rzeczoznawcy i agenci celni. Udzielają porad z dowolnej dziedziny prawa, a gdy zajdzie taka potrzeba mogą reprezentować nas w sądzie. Korzystając z ich usług mam pewność, iż moją sprawą zawsze zajmie się odpowiednio dobrany specjalista.

Ilość udzielonych porad i pozytywnych komentarzy jest wręcz powalający. Odkąd znalazłem tą stronę nie biegam już po prawnikach. Szanuję swój czas i oszczędzam pieniądze. Usługi przez internet są znacznie tańsze niż wizyty w kancelariach. Ostatnio nawiązałem z nimi współpracę i na własnej stronie oferuję ich porady swoim znajomym i klientom.

Zachowując anonimowość mam prawo zadać pytanie z dowolnej dziedziny prawa. Co ciekawe wycena porady jest bezpłatna, więc sam decyduję czy stać mnie na poradę czy napisanie pozwu lub innego pisma. Odpowiedź zawsze przychodzi szybko, napisana zrozumiałym dla mnie językiem. Najważniejsze, że bez dodatkowych opłat i bez ograniczeń czasowych mogę zadawać pytania dodatkowe w razie gdybym czegoś jednak nie zrozumiał lub potrzebował dodatkowych argumentów. Na porady udzielana jest 30-dniowa gwarancja satysfakcji, dlatego wiem że nic nie ryzykuję.

Polecam korzystanie z pomocy prawnej oferowanej w internecie. Nie ma sensu burzyć własnego rytmu dnia, koszty są znacznie mniejsze, w razie zmiany toku wydarzeń łatwiej jest napisać email niż ponownie jechać do prawnika. Poza tym poradę otrzymujemy w wersji pisemnej, a więc łatwej do wydruku i dalszego wykorzystania.

 

Autor: kaoso

Polecane strony

Porady Prawne
Profesjonalne Porady Prawne z każdej dziedziny prawa
Księgarnia Prawnicza
E-booki, umowy, pisma z zakresu prawa

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady