prawo

Znaleziono: 62
Porada id 7390 Legalność ogrodzeń elektrycznych
awilk | 2024-02-19
Ogrodzenia elektryczne są coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ochrony terenów prywatnych, gospodarstw rolnych czy firm. Jednak pojawia się pytanie o legalność stosowania takich urządzeń oraz o ewentualne zagrożenia z nimi związane. Czy ogrodzenia elektryczne są zgodne z obowiązującym prawem? czytaj »
Porada id 7203 Rozwód bez Stresu: Jak Adwokat Może Ułatwić Ten Proces
awilk | 2023-09-13
Rozwód to często trudny i emocjonalny proces, który może być pełen napięć i konfliktów. Jednak dzięki profesjonalnej pomocy adwokata, można znacznie złagodzić stres związany z tym wyzwaniem życiowym. W niniejszym artykule omówimy, w jaki sposób kompetentny prawnik może ułatwić cały proces rozwodowy. czytaj »
Przepisy prawa Jaka jest różnica między opłatą licencyjną a opłatą subskrypcyjną?
Poradopedia.pl | 2023-04-18
Opłata licencyjna i subskrypcyjna są dwoma różnymi modelami płatności za korzystanie z oprogramowania lub usług. Chcesz dowiedzieć się jakie są różnice w tych obu modelach rozliczeniowych i którą opłatę powinieneś zastosować przy swoim biznesie, przeczytaj naszą poradę. czytaj »
(bez nazwy) Czy za święto w niedzielę przysługuje dodatkowy dzień wolny?
Poradopedia.pl | 2020-10-29
W tym roku ostatnim świętem, które przypada w niedzielę w 2020r. jest Święto Zmarłych. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z października z 2012r. pracodawca .... czytaj »
Porada id 5854 Postępowanie restrukturyzacyjne - jak wygląda i jak się do niego przygotować
Kampanie | 2017-12-05
Zobacz jak przygotować się do postępowania restrukturyzacyjnego, o czym pamiętać i jakie są możliwości postępowania. 4 Najważniejsze punkty, które musisz znać. Przeczytaj koniecznie! czytaj »
SMS Premium SMS - co powinieneś wiedzieć o płaceniu SMS i rezygnacji z usług
Poradopedia.pl | 2013-02-11
SMS-y i MMS-y specjalne to dość droga usługa. Musisz uważać, na jaki numer telefonu odpisujesz - jedna taka wiadomość może kosztować Cię od kilkudziesięciu groszy do nawet kilkudziesięciu złotych. czytaj »
Ecommerce - koszyk z zakupami Zwrot towaru kupionego przez Internet
Poradopedia.pl | 2012-12-10
Często zamawiasz różne produkty przez Internet? Jeśli tak, zobacz jak zwrócić towar uszkodzony lub taki, z którego nie jesteś zadowolony. czytaj »
Kontrola drogowa - wszystko co powinieneś wiedzieć
Poradopedia.pl | 2012-11-27
Kto i kiedy może zatrzymać Cię do kontroli drogowej? Jak powinieneś zachować się, widząc cywila machającego lizakiem? Do jakich czynności uprawniony jest policjant drogówki? Na te i wiele innych pytań, odpowiedź znajdziesz w naszej poradzie. czytaj »
Przepisy prawa Wniosek o podwyższenie alimentów - jak napisać?
Poradopedia.pl | 2012-08-21
Sąd, ustalając alimenty bierze pod uwagę aktualne potrzeby dziecka oraz możliwości finansowe jego opiekuna. Niestety, wraz z upływem czasu wydatków przybywa i zasądzona kwota nie wystarcza. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak wystąpić o jej podwyższenie. czytaj »
Samochód Jak wypowiedzieć umowę OC - porada i wzór pisma
Poradopedia.pl | 2012-08-17
Znalazłeś korzystniejszą ofertę obowiązkowego ubezpieczenia swojego samochodu i chciałbyś zrezygnować z usług dotychczasowego ubezpieczyciela? A może nabyłeś używane auto i nie odpowiadają Ci warunki obecnej polisy. Jeśli tak, możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC. czytaj »
Znaleziono: 62