prawo

Znaleziono: 59
(bez nazwy) Czy za święto w niedzielę przysługuje dodatkowy dzień wolny?
Poradopedia.pl | 2020-10-29
W tym roku ostatnim świętem, które przypada w niedzielę w 2020r. jest Święto Zmarłych. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z października z 2012r. pracodawca .... czytaj »
Porada id 5854 Postępowanie restrukturyzacyjne - jak wygląda i jak się do niego przygotować
Kampanie | 2017-12-05
Zobacz jak przygotować się do postępowania restrukturyzacyjnego, o czym pamiętać i jakie są możliwości postępowania. 4 Najważniejsze punkty, które musisz znać. Przeczytaj koniecznie! czytaj »
SMS Premium SMS - co powinieneś wiedzieć o płaceniu SMS i rezygnacji z usług
Poradopedia.pl | 2013-02-11
SMS-y i MMS-y specjalne to dość droga usługa. Musisz uważać, na jaki numer telefonu odpisujesz - jedna taka wiadomość może kosztować Cię od kilkudziesięciu groszy do nawet kilkudziesięciu złotych. czytaj »
Ecommerce - koszyk z zakupami Zwrot towaru kupionego przez Internet
Poradopedia.pl | 2012-12-10
Często zamawiasz różne produkty przez Internet? Jeśli tak, zobacz jak zwrócić towar uszkodzony lub taki, z którego nie jesteś zadowolony. czytaj »
Kontrola drogowa - wszystko co powinieneś wiedzieć
Poradopedia.pl | 2012-11-27
Kto i kiedy może zatrzymać Cię do kontroli drogowej? Jak powinieneś zachować się, widząc cywila machającego lizakiem? Do jakich czynności uprawniony jest policjant drogówki? Na te i wiele innych pytań, odpowiedź znajdziesz w naszej poradzie. czytaj »
Przepisy prawa Wniosek o podwyższenie alimentów - jak napisać?
Poradopedia.pl | 2012-08-21
Sąd, ustalając alimenty bierze pod uwagę aktualne potrzeby dziecka oraz możliwości finansowe jego opiekuna. Niestety, wraz z upływem czasu wydatków przybywa i zasądzona kwota nie wystarcza. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak wystąpić o jej podwyższenie. czytaj »
Samochód Jak wypowiedzieć umowę OC - porada i wzór pisma
Poradopedia.pl | 2012-08-17
Znalazłeś korzystniejszą ofertę obowiązkowego ubezpieczenia swojego samochodu i chciałbyś zrezygnować z usług dotychczasowego ubezpieczyciela? A może nabyłeś używane auto i nie odpowiadają Ci warunki obecnej polisy. Jeśli tak, możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC. czytaj »
Rower Zasady bezpiecznej jazdy rowerem
Poradopedia.pl | 2012-08-10
Rowerzyści, podobnie jak kierowcy muszą poruszać się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poznaj więc zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. czytaj »
Odmowa przyjęcia mandatu i jej skutki
Poradopedia.pl | 2012-07-19
Za wykroczenie popełnione w ruchu drogowym, grozi mandat i/lub punkty karne. Z naszej porady dowiesz się, co powoduje odmowa przyjęcia mandatu. czytaj »
Wzór pozwu o rozwód
Poradopedia.pl | 2012-07-12
Nie wiesz, jak napisać pozew o rozwód? Skorzystaj z naszego wzoru. czytaj »
Znaleziono: 59