Jak dodać sobie energii?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wiosna w pełni, a mimo to nie każdy z nas ma siłę i chęć do działania. Aby dodać sobie energii, wypróbuj poniższe metody.

Wstawaj wcześnie

To jeden z pierwszych kroków do dodania sobie energii. Co prawda wymaga niekiedy poświęcenia, ale im bardziej skoordynujesz swój zegar biologiczny z naturą, tym więcej energii do życia będziesz miał.

Uprawiaj sport

Ruch poprawia krążenie krwi w organizmie. Oprócz uprawiania ćwiczeń fizycznych, możesz chodzić na basen, siłownię albo po prostu biegać czy jeździć na rowerze.

Spróbuj aromaterapii

Aby podnieść poziom energii, możesz dodawać olejek miętowy lub jaśminowy do kąpieli lub płynu do płukania pościeli.

Słuchaj muzyki

Płyta z rytmicznymi przebojami również powinna postawić Cię na nogi. Dobrze przy niej ćwiczyć lub biegać - szczególnie pobudzająco działają nagrania koncertowe.

Znajdź sobie hobby

W przypadku braku energii warto znaleźć sobie jakieś hobby - szukaj zajęć, które oderwą Cię od myślenia w kółko o tym samym. Możesz zacząć np.: uczyć się języka obcego, grać na jakimś instrumencie muzycznym, malować, fotografować, itp.

Odpoczywaj

Nie przemęczaj swojego organizmu. Kiedy czujesz, że nie masz siły - odpocznij. Robienie czegokolwiek na siłę zwykle przynosi odwrotne rezultaty - w chwili słabości zrób sobie krótką przerwy w pracy, przewietrz się, zjedź coś na spokojnie.

Zdrowo się odżywiaj

Spożywaj kilka mniejszych posiłków dziennie, o regularnych porach. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania - to ono dostarcza Ci najwięcej energii. Wzbogać swoją dietę o produkty bogate w witaminę B i C, żelazo, magnez, potas oraz cynk - składniki niezbędne przy przemianie pokarmu na energię. Zrezygnuj natomiast ze słodyczy i fast foodów -powodują zmęczenie oraz senność.

Pij dużo wody

Jedną z przyczyn spadku poziomu energii jest odwodnienie. Jeśli chcesz tego uniknąć, pij dużo mineralnej wody niegazowanej (ok. 2 l dziennie). Odstaw kawę i napoje gazowane, a na różnicę w poprawie samopoczucia nie będziesz musiał długo czekać.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady