Jak wybrać obrączki ślubne?

porady12  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Obrączki to symbol nierozerwalności świętego sakramentu małżeństwa. Te niewielkie elementy są częścią ogromnej ceremonii, która diametralnie zmienia życie nowożeńców. Jest to bowiem krok milowy w ich związku. Jak więc wybrać obrączki, by służyły długie lata?

Obrączki przypominają przez całe życie o tej pięknej i niezwykle ważnej chwili. Szczególnie Panna Młoda ma na uwadze efekt wizualny obrączek, aby pięnie błyszczała na dłoni, natomiast dla Pana Młodego najważniejsza jest praktyczność oraz komfort noszenia. Pragnienia Państwa Młodych są dość rozbieżne, toteż wybór obrączek ślubny staje się nie lada wyzwaniem.

Materiał wykonania obrączek ślubnych

Najczęściej wykonane są oczywiście ze złota. Charakteryzuje się ono bowiem pięknem i niezwykłą trwałością. Kolorystyka jest bardzo bogata, ponieważ złoto występuje w odcieniu żółtym, różowym oraz białym. Znacznie mniej  popularnym materiałem do wyboru ślubnych obrączek jest srebro. Jest ono niezwykle wyraziste i ma niepowtarzalną barwę. Niestety jest to metal nie tak trwały jak wspomniane złoto. Warto wspomnieć niewątpliwie o platynie. Jest to najcenniejszy bowiem materiał spośród wszystkich metali szlachetnych. Co więcej jakość idzie w parze z wartością pieniężną. Pallad to tworzywo o barwie szaro białej. Obrączki wykonane z palladu przeznaczone są głównie dla osób, które cenią oryginalność. Docenią go także osoby cierpiąca na alergię, gdyż pallad jest antyalergiczny. Na rynku można już spotkać obrączki stworzone z tytanu. Są one najtrwalsze i nie straszne im wszelkie zadrapania czy zarysowania. Ponadto obrączki te nie należą do najdroższych, a pozostawiają wspaniałe wrażenie.

Koszt obrączek ślubnych

Cena obrączek zależy od wielu czynników. Są nimi: waga, marka, próba, kruszec, a także zdobienie. Komplet obrączek ze srebra waha się w granicach 200-300 złotych. Natomiast górny koszt obrączek z tytanu to 2500 złotych. Te klasyczne wykonane ze złota mają limit dolny oscylujący wokół 800 złotych. Obrączki platynowe są niebotycznie drogie. Kosztują nawet 10 000 złotych, co niekiedy uważa się za przesadę. Jednak wybór obrączek ślubnych jest tak szeroki, iż są one przeznaczone niemal na każdą kieszeń. Pamiętajmy jednak, że kupuje się je na całe życie.

Jak dobrać rozmiar

Jubiler z wielką radością pomoże Państwu w dokonaniu słusznego wyboru. Miara z palców musi być zdjęta w optymalnych warunkach. Należy pamiętać, że mróż i niska temperatura powoduje skurczenie się palców, skolei na upale czesto dłonie delikatnie puchną. Nie wzięcie tego aspektu pod uwagę może okazać się problemem w tym wielkim dniu, kiedy przed ołtarzem okaże się, że obrączka nie wejdzie na palec.

Obrączki to nie tylko element ceremoni zaślubin, to symbol, który do końca życia będzie przypominał nam o tej jednej ukochanej osobie oraz o złożonej przysiędze. Warto zaopatrzyć obrączkę w grawer z imieniam lub ważną datą. Dzięki temu obrączki będą niepowtarzalne. Pamiętajmy, że dzień ślubu to najważnieszy moment dla Państwa Młodych, organizujcie go zatem tak jak go sobie wymażylicie, by ten dzień był w pełni Wasz.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady