Oprawa muzyczna wesela - co warto wybrać, zespół czy DJ-a

Kampanie  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Podczas planowania wesele, jednym z kroków o, który trzeba odpowiednio wcześnie zadbać jest wybór oprawy muzycznej. Wiele zespołów i DJ-ów ma napięte grafiki, dlatego warto wybrać oprawę muzyczną wcześniej. 

Jeśli jesteś właśnie na etapie organizowania swojego ślubu oraz wesela, zapewne jednym z punktów obowiązkowych na Twojej liście jest wybranie odpowiedniej oprawy muzycznej. To ważne, aby odpowiednio wcześniej rozważyć, jaki rodzaj muzyki będziemy chcieli mieć na imprezie, wybrać muzyka, a następnie zarezerwować termin tak, aby mieć pewność, że faktycznie wszystko odbędzie się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie wstępnej umowy. Obecnie pary młode stoją przed dylematem wyboru zespołu muzycznego lub też DJ-a na wesele. Zarówno jedna jak i druga oprawa muzyczna imprez ma swoje niewątpliwe zalety, a my powinniśmy zadecydować co będzie najlepsze dla nas i dla naszych gości.

 

Co okaże się lepsze - zespół czy DJ na wesele?

 

Po pierwsze warto wziąć pod uwagę repertuar. Na DJ zazwyczaj decydują się ludzie młodzi, którzy po prostu lubią muzykę klubową i którzy podczas imprezy chcą usłyszeć piosenki dość świeże, remiksy lub po prostu wolą różnorodność. DJ może tak naprawdę puścić wszystko, stąd też ma znacznie większe pole do popisu od zespołu, który zazwyczaj ma odrobinę bardziej ograniczony repertuar. Większa różnorodność daje większe szanse na to, że puszczana muzyka będzie podobać się wszystkim gościom weselnym, niezależnie od ich personalnych preferencji muzycznych.

 

Nie bez znaczenia jest też wielkość imprezy. Na zespół bardzo często decydują się pary urządzające bardzo duże wesela na setki gości. Wówczas w grę wchodzi nawet orkiestra. Zapraszając bardzo wielu gości trzeba wziąć pod uwagę ich wiek, starsze pokolenie może obawiać się, że DJ całą imprezę zmieni w dyskotekę nie dając możliwości zabawy osobom już nie tak młodym i nie tak mocno znającym się na obowiązujących trendach muzycznych. Oczywiście - nie musi to być prawda, gdyż dobry Dj zawsze powinien dopasowywać swój repertuar do gości weselnych. Natomiast przy mniejszych weselach czy też przyjęciach, Dj wodzirej sprawdzi się w stu procentach. Odpowiednio wcześniej możemy nawet poinformować go jakie hity na pewno chcielibyśmy, aby znalazły się na playliście, a w ten sposób będziemy mieć spory wpływ na to, jak finalnie będzie kształtować się zabawa.

Aspekt ten wiąże się też bezpośrednio z taką sprawą, jak wielkość sali. Na mniejszej sali weselnej kilku muzyków razem z ogromnym sprzętem, wepchniętym w róg sali może po prostu nie prezentować się zbyt dobrze.

 

Następnym ważnym aspektem są oczywiście finanse. Zatrudnienie Dj-a jest tańszym rozwiązaniem od kosztu wynajęcia całego zespołu. Jeśli jednak ktoś i tak planuje ogromne wesele z dużym rozmachem to koszt wynajęcia zespołu będzie proporcjonalny do wielkości innych wydatków związanych z organizacją całego przedsięwzięcia.

 

Natomiast niewątpliwą zaletą zespołu muzycznego jest oczywiście to, że ma on możliwość grania muzyki na żywo. Może zmieniać teksty i melodie piosenek, a nawet śpiewać razem z tłumem w miarę, jak przyjęcie nabierze rozpędu. Wiele oczywiście zależy też od tego jakimi instrumentami zespół dysponuje.

 

Polecane strony

Funtastic Events - DJ wodzirej Poznań
Profesjonalna oprawa muzyczna wesel. Gwarancja udanej zabawy!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady