Czym są siłownie zewnętrzne - poznaj zalety parków do ćwiczeń

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Siłownie zewnętrzne są znane obecnie całym świecie i już od jakiegoś czasu są coraz popularniejsze także w Polsce. Dają one osobom w każdym wieku dostęp do zdrowego i aktywnego stylu życia. Czym są i jakie posiadają zalety dowiesz się czytając dalej!

Czym są siłownie zewnętrzne?

Aby odejść od kojarzenia ćwiczeń fizycznych wyłącznie z duszną i zatłoczoną przestrzenią, coraz częściej urządzenia ustawiane są na świeżym powietrzu. Zagospodarowana przestrzeń w kilka gotowych rozwiązań tworzy kompleks urządzeń w jednym miejscu - tak powstają siłownie na zewnątrz, bądź stacje treningu indywidualnego i grupowego. Dzięki temu są one dostępne dla każdego - bez żadnych opłat i niezależnie od wieku. Urządzenia zewnętrzne silowni oraz do ćwiczeń typu fitness są niezwykle proste w obsłudze, dlatego bez problemu skorzystają z nich zarówno stali bywalcy, jak i ludzie, którzy się z nimi jeszcze nie spotkali. Co ważne, rozwiązania dobierane są tak, by można było ćwiczyć wszystkie partie ciała: plecy, ramiona, brzuch i nogi. Tego rodzaju trening pomóc może w rozciągnięciu mięśni, w poprawie krążenia, wpłynie także pozytywnie na koordynację ruchową. 

Gdzie można znaleźć urządzenia street workout?

W naszym kraju są one ustawiane w naprawdę wielu miejscach. Są to więc:

- szkoły (szczególnie gimnazja i szkoły średnie),

- obiekty sportowe, 

- wsie i miasta: parki, skwery, place zabaw, ogródki jordanowskie, bulwary;

- osiedla i kompleksy mieszkaniowe,

- hotele i ośrodki wypoczynkowe,

- sanatoria,

- placówki medyczne (sprzęty mogą być pomocne w rehabilitacji),

- przydrożne parkingi.

Jak widać takich miejsc jest naprawdę wiele, a producenci, wprost prześcigają się w tym, by ich sprzęty były jak najbardziej bezpieczne i przystosowane do polskich warunków atmosferycznych. 

Zalety parków do ćwiczeń

Osoby chcące skorzystać z siłowni zewnętrznej mają do dyspozycji wiele różnych urządzeń. Mogą znaleźć więc na nich: orbitrek, wyciąg górny, wahadło, prasę nożną, podciąg nóg, wioślarza, rowerek czy stepper. Wizyty w parkach do ćwiczeń są natomiast bardzo praktyczne pod względem sportowym. Ćwiczenia przygotowują bowiem ciało do innych rodzajów aktywności i dyscyplin sportowych, dlatego że rozwijają: siłę, równowagę, zwinność, wytrzymałość, a także elastyczność. Wygodne jest także to, że aktywność na powietrzu można wykonywać samodzielnie, istnieje jednak możliwość na trenowanie w grupie. Daje to większą motywację, pozwala na naukę nowych technik i zapewnia ewentualną asekurację. Podsumowując, ćwiczenia na siłowni zewnętrznej mogą: wzmocnić kondycję, poprawić koordynację, wpłynąć pozytywnie na zdrowie (oraz układ krążenia), poprawić nastrój, ale też ułatwić nawiązanie nowych kontaktów międzyludzkich. Z tych wszystkich powodów warto z nich korzystać - szczególnie, że są dostępne dosłownie dla każdego.

Polecane strony

STiiG Stacje treningu indywidualnego i grupowego
Kompleksowe rozwiązania do siłowni zewnętrznych dla każdego

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady