Jogging - porady jak zacząć, jak biegać

Szybkie rady: 10 | Ostatnia aktualizacja: 2012-08-10
Dodaj radę

Wg badań najlepsze efekty przynosi bieganie 4 razy tygodniowo po ok. 30 minut. Daje to największe korzyści dla zdrowia i zachowania właściwej wagi. Częstsze i dłuższe bieganie nie daje już dużo większych korzyści natomiast istotnie zwiększa ryzyko powstania urazów, naciągnięcia mięśni czy nadwyrężenia stawów.

rbrys | 2012-08-10

Ocena:
Głosy: 1

Jeżeli po bieganiu bolą Ciebie mięśnie lub stawy - zrób sobie przerwę w bieganiu dopóki ból nie minie. Możesz wykorzystać te dni na ćwiczenia mięśni nóg w domu. Bieganie pomimo odczuwanego bólu może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi!

rbrys | 2012-08-10

Ocena:
Głosy: 1

Bieganie działa odstresowująco - jak każda forma aktywności fizycznej. W zdrowym ciele zdrowy duch to nie tylko powiedzenie, ale fakt potwierdzony przez wiele współczesnych badań.

rbrys | 2008-08-14

Ocena:
Głosy: 1

Dlaczego biegać? Bieganie wzmacnia serce, poprawia krążenie krwi i pracę płuc - w ten sposób poprawiamy swoją sprawność fizyczną i możemy uniknąć wielu chorób. Bieganie pozwala także utrzymać właściwą wagę. Bieganie jest też bardzo ważne dla osób starszych - wiele badań wskazuje na to, że bieganie pozwala długo zachować sprawność fizyczną i wydłużyć życie o wiele lat.

rbrys | 2008-08-14

Ocena:
Głosy: 1

Bieganie nie jest wskazane dla osob z problemami kręgosłupa. Obciąża też kolana i narządy wewnętrzne. Wiele zależy od sposobu biegania, obuwia i podłoża, po ktorym biegamy. Zdrowiej i ciekawiej będzie na rowerze...

chicken77 | 2010-04-02

Ocena:
Głosy: 1

By schudnąć biegając należy być konsekwentnym oraz kontrolować swój puls podczas biegu. Wiele wskazówek można znaleźć tutaj http://trenujmadrze.pl/

winkorka | 2012-08-02

Ocena:
Głosy: 0

Dostosuj godziny uprawiania joggingu do siebie - biegać można zarówno rano jak i popołudniu, każda pora ma swoje wady i zalety. Rano ma się więcej energii, ale łatwiej o kontuzję i nie wszyscy czują się dostatecznie "przytomni" aby biegać. Popołudniu za to możemy być już zbyt zmęczeni.

rbrys | 2008-08-14

Ocena:
Głosy: 0

Jogging to bieganie bez większego wysiłku fizycznego i stresu - w ten sposób korzystnie wpływa na zdrowie. Nie biegnij za szybko - Twoja prędkość powinna wynosić ok. 7-9 km na godzinę.

rbrys | 2008-08-14

Ocena:
Głosy: 0

Jogging nie zawsze służy zdrowiu - jeżeli masz problemy zdrowotne to lepiej skonsultuj się wcześniej z lekarzem.

rbrys | 2008-08-14

Ocena:
Głosy: 0

Jeżeli zaczynasz uprawiać jogging - nie przesadzaj z tempem i dystansem na początek. Powinno się biegać tyle, aby nie kończy na bezdechu, z bolącymi mięśniami i ogólnie wyczerpanym - jeżeli biegasz dla zdrowia, to w ten sposób efekty będą odwrotne. Dostosuj tempo i czas biegania do swoich możliwości - z czasem możesz biegać dłużej.

rbrys | 2008-08-14

Ocena:
Głosy: 0

Dodaj radę lub załóż Nowy temat

Dodaj nową grupę szybkich rad!

Nowy temat

Tagi

Zobacz inne porady oznaczone tymi samymi tagami: