Jak elegancko ubrać choinkę?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Ubieranie choinki to najprzyjemniejsza (zwłaszcza dla najmłodszych) część przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jedni ozdabiają ją według własnych upodobań, inni kierują się modą szukając inspiracji w czasopismach dekoratorskich i kolorowych gazetach. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak ubrać choinkę aby wyglądała elegancko.

Choinka z prezentamiChoinka powinna przede wszystkim współgrać z aranżacją wnętrza. Należy więc ubierać ją w takim stylu, w jakim zostało zaprojektowane mieszkanie, np.: 

Styl klasyczny - różnorakość form

Tradycyjnej choince przystoją następujące kolory: biały, czerwony i zielony - takie zestawienie daje pewność, że wystrój drzewka będzie harmonijny i skromny zarazem. Mogą więc na niej zawisnąć ozdoby zrobione z makaronu, własnej roboty ciasteczka o bożonarodzeniowych kształtach, czekoladowe zwierzątka, cukierki w kolorowych papierkach, jabłuszka i orzechy. Choinka w stylu klasycznym może być również ozdobiona bajkowymi i wiejskimi motywami - dekoracjami wykonanymi ze słomy, z drewna, filcu, płótna, lnu i bawełny. Figurki na choinkę można również wykonać własnoręcznie, np.: z piernika, masy solnej czy drewna.

Styl rustykalny - nawiązanie do tradycji wiejskich

Choinka ubrana w takim stylu powinna zbliżać jak najbardziej do natury. Pasują do niej białe lampki i kolorowe ozdoby z naturalnych materiałów, np.: aniołki i gwiazdki wykonane ze słomy; bałwanki i serduszka uszyte z tkaniny; mikołaje i renifery wycięte z filcu, itp. Na choince w stylu rustykalnym nie powinno zabraknąć również szyszek, plasterków cytrusów czy kawałków cynamonu.

Styl nowoczesny - minimalizm, prostota

Na nowoczesnej choince idealnie prezentują się szklane bombki i niezbyt wyszukane łańcuchy - wszystko w jednolitej kolorystyce (np.: białe lub niebieskie). W mieszkaniu o wysokim standardzie sprawdzi się choinka minimalistyczna (np.: wykonana z drutu) lub ubrana tylko w lampki czy też w kilka nowoczesnych srebrnych ozdób albo industrialna - wykonana z ze stalowej siatki ogrodzeniowej.

Styl shabby shic - romantyzm, ciepło i swoboda

Aby choinka komponowała się z wnętrzem domu, należy ubrać ją w białe lampki i delikatne koronkowe bądź przezroczyste bombki. Jeśli w mieszkaniu pojawia się motyw kwiatów, na drzewku również można go powtórzyć - układając na gałązkach, np.: sztuczne różyczki w ciepłych barwach.

Styl glamour - wygoda, funkcjonalność i ekstrawagancja

Taka choinka powinna być ozdobiona monochromatycznie, tzn. jednokolorowo - wyrazistymi lampkami oraz intensywnie błyszczącymi dekoracjami, np.: śliwkowymi, amarantowymi, a nawet czarnymi. Choinka w stylu glamour może być również ubrana w ręcznie malowane bombki oraz piórka i koraliki - w takiej wersji pasuje szczególnie do kobiecych wnętrz.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady