Dekoracja choinki - czyli jak efektownie ubrać drzewko świąteczne

zaba  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 4)

Przez wiele lat gromadzimy mnóstwo ozdób choinkowych, często nie za bardzo pasujących do siebie. Wszystko to powieszone na naszej choince sprawia fatalne wrażenia.

Jest jednak część osób dla których ubieranie choinki wydaje się być sprawą ważną i przykładają do jej dekoracji więcej serca. Sprawdzają formy ozdób, kolorystykę przybrania, robią to w skupieniu i po uprzednim zastanowieniu.

Jak wykorzystać zatem nasze stare ozdoby, aby drzewko świąteczne wyglądało efektownie?

Przede wszystkim, powinniśmy podzielić ozdoby pod względem kolorów. Zastanów się nad tym jakie połączenie kolorów będzie właściwe. Dobrze jest stosować tylko dwa kolory na choince, a nie więcej. Niektórzy stosują nawet tylko jedną barwę.

Przykładowo można stworzyć zestawy: srebrno-białe, srebrno-niebieskie, złoto-brązowe, złoto-kremowe, czerwono-złote, granatowo-zielone, granatowo-żółte.

Jaki zestaw stworzymy zależeć będzie od naszego charakteru, inspiracji artystycznej oraz odwagi.

Jeżeli jesteś typem osoby nowoczesnej, polecam wersję srebno-białą lub pastelową z eleganckimi bombkami, dzwoneczkami, ozdobami na wzór płatków śniegu itp.

Jeżeli jesteś tradycjonalistą, może warto skorzystać z zestawu ozdób złoto-czerwonych, które idealnie będą komponować się z zieloną choinką. Oprócz bombek możemy zastosować tutaj czerwone jabłuszka, cukierki w złotych i czerwonych papierkach, gwiazdki, pomalowane na złoto orzechy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady