Jak zrobić wielkanocne dekoracje?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Wielkanocne dekoracje można wykonywać na różne sposoby z wielu materiałów. Papier, drewno i masa solna to tylko niektóre z produktów, z których można wycinać lub formować ciekawe wzory. Zaangażujmy w prace najmłodszych, aby każde z nich mogło wykonać własną, niepowtarzalną kompozycję. Oto kilka pomysłów na świąteczne ozdoby.

(bez nazwy)

Kwiaty i gałązki drzew

Ten materiał świetnie nadaje się na dekoracje, które nie tylko podczas Wielkanocy mogą ozdabiać nasze mieszkania. Prostym sposobem można wykonać stroik wypleciony gałązkami wierzby lub brzozy. Środek gniazdka wypełniamy sztucznymi kwiatami i pisankami z przepiórczych jajek.

Skorupki od jajek i wata

Skorupkę po jajku wypełniamy watą, wycinamy z kartonu pomalowane oczka i dziobek a następnie naklejamy na kurczaczka. Spód skorupki można okleić mchem albo rzeżuchą.

Skorupki można też wypełnić rzeżuchą albo szczypiorkiem; niech posłużą jako dekoracja stołu i zarazem "miseczki" ze smacznymi dodatkami do wielkanocnego śniadania.

Filc

Idealnie nadaje się do wykonywania wielkanocnych zwierzątek: kurczaczków, zajączków czy baranków. Potrzebne będą szablony ze zwierzątkami, kolorowy filc, klej, nożyczki oraz koraliki na oczy. Szablon przykładamy do filcu i obrysowujemy, następnie wycinamy zwierzątko i przyklejamy oczka. W ten sposób można wykonać dowolne figurki o różnych wielkościach i ułożyć obok nakrycia każdego z gości.

Masa solna

Można z niej wykonać większość ozdób wielkanocnych: zwierzątka, pisanki a nawet koszyczki. Mogą to być dekoracje stojące, na patyku albo wiszące. Z masy solnej formujemy dowolną figurkę, mocujemy patyczek albo sznureczek, suszymy a następnie malujemy lub doklejamy oczka, piórka, itp.

Karton

W tym przypadku można użyć gotowych szablonów albo własnoręcznie narysować kontury zwierzątek na kartonie i je powycinać. Powstałe figurki malujemy kredkami, farbami lub wyklejamy papierem kolorowym. Pamiętajmy, że każdy wzór musi być narysowany i wycięty podwójnie a następnie sklejony ze sobą. Po obu stronach figurki musi być ten sam motyw. Dodatkowo zwierzątka można ozdobić kolorowymi cekinami albo koralikami. W ten sposób można stworzyć ozdoby stojące (doklejamy nóżki z tekturki), wiszące pojedynczo (mocujemy sznureczek lub nitkę) albo wiszący łańcuch zwierzątek (naklejamy po kolei ozdoby na długą wstążkę).

Doniczka

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, wybieramy odpowiedniej wielkości doniczkę. Naczynie posłuży do wykonania stroika. Wnętrze wykładamy kolorowymi pisankami i piórkami, sztucznymi kwiatami, lub wykonanymi własnoręcznie figurkami. Doniczkę można okleić kolorową tkaniną lub papierem albo owinąć wstążeczkami.

Balon

Można z niego wykonać ogromną pisankę. Kilka nadmuchanym balonów o owalnym kształcie dekorujemy piórkami, kokardkami lub koralikami. Balony mogą być w jednym kolorze lub różnokolorowe. Na każdym nadmuchanym balonie malujemy delikatnie wzory i przyklejamy do nich piórka albo dowiązujemy kolorowe wstążeczki. Każdą "pisankę" można wieszać pojedynczo lub po kilka mocując sznureczkiem.    

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady