Dobry aparat w każdym telefonie?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Nie jesteś zadowolony z jakości zdjęć robionych telefonem? Już wkrótce będziesz mógł to zmienić bez konieczności wymiany telefonu.

Od pewnego czasu wraz ze wzrostem popularności smartfonów istotnie spada sprzedaż aparatów kompaktowych, a znakomita większość zdjęć jest robiona za pomocą telefonu. Aparaty kompaktowe co prawda zapewniają zazwyczaj o wiele lepszą optykę i jakość zdjęć, ale nie jest to jednak dostatecznie odczuwalna różnica, aby przekonać do zakupu aparatu, kiedy jesteśmy w posiadaniu dobrego smartfona. Jeżeli ktoś chce mieć rzeczywiście dobry aparat, to kupuje znacznie droższą lustrzankę. 

Firma Sony postanowiła zaproponować rozwiązanie pośrednie: podczas niedawnych targów IFA w Berlinie zaprezentowane zostały dwa obiektywy o nazwach produktowych DSC-QX10 i DSC-QX100. Oryginalność rozwiązania polega na tym, że obiektywy w prosty sposób montuje się do praktycznie każdego smartfona, co pozwala na uzyskanie zdjęć o bardzo wysokiej jakości.

Telefon komunikuje się z obiektywem za pomocą Wi-Fi oraz NFC, dzięki czemu podłączenie obiektywu i jego obsługa jest prosta i intuicyjna z poziomu samego telefonu.

W przypadku obiektywu QX10 Twój telefon korzysta z szerokokątnego obiektywu z 10-krotnym zoomem optycznym, optyczną stabilizacją obrazu i 18-megapikselowym przetwornikiem CMOS Exmor R™.

DSC-QX100 to profesjonalny szerokątny obiektyw z 3,6-krotnym zoomem optycznym oparty o optykę Carl Zeiss®. Posiada optyczną stabilizację obrazu i 20,2-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor R™.

Oba urządzenia potrafią nagrywać filmy w rozdzielczości FullHD 30 klatek na sekundę. Ceny na polskim rynku nie są jeszcze znane, szacunki mówią o cenie ok. 900zł za QX10 i ok. 1800zł za QX100.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady