chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne, problem polega na tym że mój ojciec chorował na raka i w związku z tym boję się czy jeżeli zacznę stosować tabletki ryzyko chroby nie wystąpi też u mnie.

mittal  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)
Czy tabletki powodują raka? I tak i nie. Prawda leży po środku. Są pewne typy nowotworów, które przyspieszają rozwój guzów stosując tabletki - np. nowotwór szyjki macicy. Są też pewne badania, które stwierdziły, że także stosowanie tabletek zwiększa ryzyko zachorowań na raka piersi.

Z drugiej strony, tabletki antykoncepcyjne zmniejszają ryzyko zachorowań na raka jajników oraz trzonu macicy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~jasonka | 2011-10-14 13:15
Zdania lekarzy na ten temat są podzielone. Jeden mówi, że zwiększają prawdopodobieństwo raka, drugi, że nie ma to wpływu, trzeci - że obniża. Ja wolę nie ryzykować, dlatego używamy prezerwatyw w dni płodne, a w niepłodne szalejemy bez zabezpieczenia. Używam afrodyty - testera owulacyjnego, więc jestem pewna tych dni.
~zdrowie najważniejsze | 2011-07-26 13:56
To może w takich przypadkach warto by zastanowić się nad nprem? testy, testery owulacyjne, monitory cyklu, samodzielne obserwacje...Ja mam cyclotest i jestem zadowolona z tej metody, przynajmniej nie martwię się o swoje zdrowie

Najnowsze porady