antykoncepcja

Znaleziono: 41
Porada id 3762 Skutki antykoncepcji hormonalnej
ladycomp | 2014-03-20
"Chcę już dalej normalnie żyć… - czyli historia o tym, jak znikoma możliwość skutków ubocznych antykoncepcji potrafi zmienić życie". czytaj »
Nastolatka u ginekologa: w pogoni za antykoncepcją czy za... zdrowiem?
ladycomp | 2013-06-14
Czy nastolatki na pierwszej wizycie pytają tylko o antykoncepcję? A może tym tematem bardziej zainteresowane są ich... mamy? Czy rodzice powinni ingerować w metody antykoncepcji ich nastoletnich córek? czytaj »
Test ciążowy Czy jestem w ciąży?
Poradopedia.pl | 2013-05-07
Spóźniający się okres, niepokojące objawy, obawy po stosunku - wiele kobiet przynajmniej raz w życiu zastanawia się, czy przypadkiem nie jest w ciąży. Jak się upewnić? czytaj »
Kondom i bezpieczny seks Używanie prezerwatywy - najczęstsze błędy
Poradopedia.pl | 2013-03-11
Prezerwatywa chroni niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową - oczywiście pod warunkiem, że będzie prawidłowo używana. Poznaj najczęstsze błędy. czytaj »
Potwierdzona wysoka skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly
ladycomp | 2013-02-05
Nowe badanie przeprowadzone przez producenta komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly potwierdziło wysoką skuteczność urządzeń, które stosowane są jako metoda antykoncepcji, ale także mogą pomóc w zajściu w ciążę. czytaj »
Badanie: 57,2% kobiet pozbyło się migreny odstawiając tabletki hormonalne
Poradopedia.pl | 2012-12-11
W Polsce szacuje się, że z powodu migren cierpi około 18 proc kobiet. Nie da się ukryć, że migrena zdecydowanie częściej występuje u płci pięknej, a różnica ta jest szczególnie widoczna w okresie reprodukcyjnym. Wielu ekspertów wiąże bóle migrenowe z kobiecymi hormonami, szczególnie z estrogenami, których np. spadek tuż przed miesiączką może przyczynić się do pojawienia się migreny. czytaj »
Unikasz ciąży? Nie rezygnuj z... owulacji
ladycomp | 2012-11-23
Poprawnie funkcjonujący cykl jest potrzebny nie tylko do poczęcia - świadczy o zdrowiu. Czy warto interesować się kobiecymi sprawami, nawet gdy nie planujemy ciąży? czytaj »
Antykoncepcja - skuteczność, co wybrać Kalendarzyk dni płodnych - naturalna antykoncepcja
Poradopedia.pl | 2012-10-10
Wiele kobiet, z pewnych względów nie chce lub nie może stosować sztucznej antykoncepcji. Wówczas z pomocą przychodzą naturalne metody, do których należy kalendarz dni płodnych. Kalendarzyk ten jest też nieoceniony dla par, które starają się o dziecko. czytaj »
Nowa antykoncepcja po porodzie
ladycomp | 2012-05-08
Ciąża to wspaniały czas pozbawiony troski o... antykoncepcję. Ciąża jednak mija szybciej, niż mogłoby się wydawać. Połóg także. I znów stajemy przed dylematem wyboru odpowiedniej metody antykoncepcji. czytaj »
Antykoncepcja - skuteczność, co wybrać Mity na temat antykoncepcji
ladycomp | 2012-01-09
Wydaje ci się, że o antykoncepcji wiesz prawie wszystko? Te informacje mogą cię zaskoczyć. Oto 5 mitów dotyczących metod antykoncepcji, w które wierzy jeszcze sporo osób. Koniecznie się z nimi zapoznaj! czytaj »
Znaleziono: 41