Jak przestawić się na wczesne wstawanie?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Dorosły człowiek potrzebuje nie więcej niż 7-8 godzin snu. Organizm szybko przyzwyczaja się do pewnych nawyków, dlatego najczęściej zasypiamy i budzimy się o tej samej godzinie. Problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba wstać wcześniej niż zwykle. Zastanawiasz się, co powinieneś zrobić? Oto wskazówki.

Nic na siłę

Nie zmuszaj się do zaśnięcia. Połóż się do łóżka, wyłącz telewizor i przygaś światła (wycisz się przed snem). Z czasem Twój organizm przyzwyczai się do nowego trybu spoczynku.

Żadnych odstępstw

Tuż po przebudzeniu nie myśl o wstawaniu, tylko po prostu zrób to. Nie słuchaj wewnętrznego głosy, który podpowiada: "Jeszcze chwilkę, 5-10 minut".

Gdzie ten budzik?

Budzik lub telefon pozostawiaj w miejscu oddalonym od łóżka. Rano będziesz musiał wstać, żeby go wyłączyć - tylko nie próbuj wracać pod kołderkę!

Jak pięknie za oknem

Kładąc się spać, zostaw odsłonięte (a latem otwarte) okno. Następnego dnia słońce Cię rozbudzi, a świeże powietrze i śpiew ptaków zachęcą do szybszego wstania.

Poranne orzeźwienie

Po wyjściu z łóżka udaj się prosto do łazienki i umyj twarz zimną wodą - od razu poczujesz się rześko.

Regeneracja sił

Jeśli miałeś ciężki dzień, połóż się wcześniej a na pewno nie będziesz miał problemu z pobudką.

Chwila relaksu

Zamiast przerwy na kolejną kawę, utnij sobie 20-minutową drzemkę (oczywiście jeśli masz taką możliwość).

Konsekwencja w działaniu

Jeśli pracujesz pięć dni w tygodniu, możesz trochę dłużej pospać w weekend (jeśli Twój organizm tego potrzebuje). Pamiętaj jednak, że to błędne koło - z taki podejściem będziesz miał bardzo ciężkie poniedziałki. Postępuj zgodnie z wytyczonym planem, a tylko wtedy osiągniesz sukces.

Zdaniem naukowców, szósta rano to najlepsza pora na seks - o tej godzinie poziom estrogenów i testosteronu jest najwyższy. To skuteczny i przyjemny sposób zmiany nastawienia do wczesnego wstawania.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady