Jak łatwiej wstawać rano z łóżka

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Wstawanie rano z łóżka to często niełatwe zadanie, szczególnie w zimne i ciemne zimowe poranki. Przeczytaj jakie są naukowo potwierdzone sposoby na łatwiejsze wstawanie.

Budzik, poranne wstawanie

Zanim pójdziesz do łóżka

Nie jedz tuż przed spaniem i nie pij zbyt dużo. Unikaj alkoholu - alkokol ma zgubny wpływ na Twój sen. Pół godziny przed snem powinieneś postarać się zrelaksować. Idealnym sposobem jest czytanie książek. Unikaj za to korzystania z telefonu oraz oglądania telewizji - światło emitowane przez ekrany imituje światło słoneczne wstrzymując produkcję melatoniny w Twoim mózgu, co znacznie utrudnia zaśnięcie.

Budzik ustaw w taki sposób, abyś musiał wstać z łóżka, żeby go wyłączyć. I pamiętaj - nie używaj funkcji drzemki. Wstań po pierwszym dzwonku!

Kiedy wstaniesz

Napij się wody - uzupełnij wodę, którą Twoje ciało utraciło podczas snu. Woda jest wydalana z organizmu poprzez pocenie się i oddychanie.

Tuż po wstaniu z łóżka wykonaj parę prostych ćwiczeń. To bardzo skuteczny sposób na rozbudzenie się i dotlenienie mózgu.

Odsłoń okna lub włącz światło. Światło słoneczne działa na Twój mózg wstrzymując produkcję melatoniny, co pozwoli się Tobie dobudzić.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~DAREK | 2017-01-16 14:18
rozumiem

Najnowsze porady