Jak się dobrze wysypiać

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Dobre wysypianie się jest bardzo istotne dla Twojego zdrowia i istotnie wpływa na jakość Twojego życia. Niewysypianie się powoduje problemy z pamięcią, koncentracją, sprawia, że czujesz się cały czas zmęczony i może prowadzić do depresji. Zadbaj o właściwy sen stosując nasze proste wskazówki!

1. Śpij 7-8 godzin dziennie

Badania wskazują na to, że optymalna długość snu dla większości ludzi to 7 do 8 godzin dziennie. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że czujesz się dobrze śpiąc krócej powinieneś postarać się zmienić swoje nawyki - udowodniono, że stałe niedosypianie powoduje, że organizm człowieka w pewnym stopniu przyzwyczaja się do tego i traktuje to jako coś normalnego, pomimo że nie jest to normalne i sprawność Twojego mózgu jest stale obniżona.

2. Wstawaj codziennie o tej samej porze

To najprostszy sposób na wyregulowanie Twojego zegara biologicznego, co zacznie ułatwi Tobie zarówno zasypianie jak i wstawanie. Dotyczy to także weekendów i świąt - jak chcesz koniecznie dłużej pospać, to połóż się wcześniej spać.

3. Utrzymuj niższą temperaturę w sypialni

Temperatura powietrza w Twojej sypialni nie powinna być wyższa niż ok. 20C°

4. Nie pij alkoholu tuż przed snem, zrezygnuj z kofeiny po obiedzie

Alkohol działa pobudzająco i powoduje, że Twój sen będzie płytki i często będziesz się wybudzał w nocy, tym samym nie pozwalając Tobie dobrze wypocząć.

Ostatnią kawę powinieneś wypić nie później niż w porze obiadu - pamiętaj, że kofeina pozostaje w organiźmie nawet do 14 godzin. Kawa może wpływać tak samo negatywnie na Twój sen jak alkohol wypity przed pójściem do łóżka.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady