Jak wzmocnić włosy?

joasia  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Kompleksowa ochrona - od wewnątrz i od zewnątrz

Zanim znajdziemy skuteczny sposób na wzmocnienie swoich włosów, warto odpowiedzieć sobie na pytanie co powoduje ich osłabienie.

Po pierwsze nasze włosy nieustannie narażone są na działanie przeróżnych czynników zewnętrznych, a do tego na ich kondycję wpływają również stres, nieodpowiednia dieta czy też ogóle osłabienie organizmu wywołane chorobą.

Musimy zatem pamiętać o kompleksowej ochronie naszych włosów – od wewnątrz i od zewnątrz.

Odpowiednia dieta

Szczególnie istotne są minerały (cynk, żelazo, magnez, krzem) i witaminy (witamina A, C, witaminy z grupy B, biotyna i kwas foliowy). Znajdziemy je w owocach, mleku i jego przetworach, produktach z soi i pełnego ziarna, rybach, drobiu oraz zielonych warzywach liściastych.

Jednocześnie musimy pamiętać, aby w naszej diecie unikać rzeczy szkodliwych dla naszych włosów, np. cukru, a co za tym idzie bardzo słodkich owoców oraz nadmiaru produktów zbożowych.

Pielęgnacja włosów

Należy zacząć od wyboru odpowiednich kosmetyków. Sklepy zasypują nas ogromną ilością specyfików do pielęgnacji włosów, dlatego ważne jest, aby wybór stosowanych przez nas balsamów czy odżywek nie był przypadkowy. Niestety czasem konieczne będzie zastosowanie przez nas metody prób i błędów, ale w końcu trafimy na coś idealnego dla nas. Dobrze jest wybierać kosmetyki z jednej linii, ponieważ są one skomponowane tak, aby nawzajem się uzupełniać.

Co jakiś czas powinniśmy też pamiętać o zmianie szamponu. Dla każdego z nas czas ten jest inny. Powinniśmy o tym pomyśleć wtedy, gdy włosy po myciu wydają się być oklapnięte, są matowe i trudno je ułożyć.

Włosy należy myć tylko raz, używając letniej, a nie gorącej wody. Masujemy przy tym głowę kolistymi ruchami, co poprawia ukrwienie skóry, pobudza wzrost włosów oraz oczyszcza z martwego naskórka i tłuszczu. Po myciu głowy na włosy nakładamy odżywkę.

Pamiętajmy, aby po całym zabiegu porządnie wypłukać włosy wodą!

Powinniśmy unikać używania suszarki, prostownicy czy też lokówki. Nie należy również zbyt często używać  kosmetyków do stylizacji, farb czy chemicznych środków do trwałej ondulacji.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady