Jak zrobić masaż pleców

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Masaż pleców

Masaż i dotyk to dobry sposób by odreagować po całym ciężkim dniu. o ile zostanie wykonany w prawidłowy sposób, zapewni Tobie nie tylko relaks ale również przyjemność. Jak przeprowadzić masaż pleców, by zapewnić Twojemu partnerowi jak największą przyjemność?

Osoba, która będzie masowana powinna położyć się na łóżku, ręce umieścić wzdłuż ciała, a głowę ułożyć w taki sposób, aby przez cały czas trwania masażu było jej wygodnie. Łóżko nie powinno być ani za miękkie ani za twarde. Partner, który będzie masował staje lub siada na wysokości lędźwi.

Zaczynamy od głaskania

Masaż powinieneś zawsze zaczynać jak i kończyć głaskaniem. Jego delikatna forma wyciszy organizm i przygotuje do dalszych doznań. W trakcie głaskania możesz rozprowadzić olejek dla uzyskania lepszego efektu. Głaskanie możesz wykonywać całą dłonią lub opuszkami palców, przesuwając dłonie w poprzek i wzdłuż pleców.

Rozcieranie

Następnie przejdź do rozcierania. Technika ta polega na pocieraniu pleców kolistymi, spiralnymi ruchami nasadą dłoni lub kciukami. Najlepiej zacząć od pasa przesuwając się w kierunku barków. Każdy następny ruch powinien być zdecydowanie silniejszy od poprzedniego. Rozcieranie prowadzi do obniżenia napięcia mięśni.

Ugniatanie

Ugniatanie możesz wykonywać kciukami, palcami bądź całymi dłońmi, wykonujemy je ugniatając mięśnie, które znajdują się wzdłuż kręgosłupa. Przesuwaj kciuki, które znajdują się po przeciwnych stronach kręgosłupa od pasa w górę. Ta technika gwarantuje, że najbardziej spięte mięśnie ulegną rozluźnieniu.

Oklepywanie

Oklepywanie czyli szybkie i mocne uderzanie mięśni to następny krok. Możesz je wykonywać krawędzią dłoni lub dłońmi ułożonymi na kształt łyżeczki. W tym etapie omijaj nerki i kości łopatki.

Na koniec powróć do głaskania, aby w przyjemny sposób zakończyć masaż.

Prawidłowo wykonany masaż zmniejsza napięcie mięśni i działa korzystnie na skórę. Aby uczynić masaż bardziej przyjemnym możesz użyć olejku zapachowego. Dodatkowym umileniem czasu masażu będzie muzyka relaksująca.

Polecane strony

Jak zrobić masaż całego ciała
Krótki film wyjaśniający sposób wykonania masażu całego ciała.
Rady na ból krzyża
Szybkie rady na bóle krzyża
Bicze wodne pod prysznicem
Zrób sobie masaż w trakcie kąpieli pod prysznicem.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady