Prosty sposób na szum w uszach

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Wiele osób zmaga się z szumami usznymi, które mogą stanowić bardzo poważny problem w codziennym życiu, utrudniając koncentrację i prowadząc do migren. Wśród sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością znaleźliśmy bardzo ciekawą i prostą metodę - sprawdź czy zadziała u Ciebie.

Hałas, szumy uszne

Jest wiele rodzajów szumów usznych - niektóre występują tylko czasami, zazwyczaj w stanie zmęczenia albo zwiększonego wysiłku lub stresu, inne występują cały czas. Szumy uszne mogą powstać wskutek przebytych chorób, uszkodzeń słuchu, a nawet w wyniku nadmiernego stresu.

Osoby dotknięte tą przypadłością często przyzwyczajają się do nieustannego szumu w uszach i przestają go w ten sposób słyszeć. Nie zawsze jest to takie łatwe i dla wielu osób jest to dolegliwość bardzo negatywnie wpływająca na życie. Zmusza to ich do nieustannego szukania cudownego sposobu na pozbycie się natrętnego szumu.

Zanim wydasz pieniądze na kolejne niesprawdzone lekarstwa spróbuj tej prostej metody:

  1. Zakryj uszy szczelnie dłońmi w taki sposób, aby Twoje palce dotykały tyłu Twojej głowy; Twoje palce wskazujące powinny znajdować się naprzeciwko siebie tuż pod podstawą czaszki.
  2. Umieść palec wskazujący każdej ręki na środkowym palcu (tej samej ręki).
  3. Pstrykając (palcem wskazującym pocierając o palec środkowy) uderzaj palcami wskazującymi tył głowy z taką siłą, aby było słychać głośne stuknięcie (ale też żeby nic Ciebie nie bolało!)
  4. Powtórz pstrykanie ok. 40-50 razy - powinno to zająć ok. minuty.

Czy dalej słyszysz szumy? Napisz w komentarzu, czy u Ciebie to działa.

Wpis powstał na podstawie metody opisanej we wpisie na stronie Reddit.com

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Jakub | 2019-07-22 14:39
Świetna porada. Przestało szumieć.

Najnowsze porady