Prawidłowe żywienie pupila z Maxi Zoo

npiekacz  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Każde zwierzę domowe ma unikalne potrzeby żywieniowe, które zależą od jego wieku, rasy, poziomu aktywności i stanu zdrowia. Ważne jest, aby je zrozumieć i zapewnić pupilowi odpowiednią dietę.

Prawidłowa dieta wpływa na zdrowie zwierzęcia, jego rozwój oraz samopoczucie. Maxi Zoo radzi, na co zwrócić uwagę, aby pomóc mu zachować prawidłowe nawyki żywieniowe.

Konsultacja z weterynarzem
Regularne wizyty u weterynarza są kluczowe w zapewnieniu odpowiedniego żywienia. Specjalista pomoże ocenić stan zdrowia Waszego zwierzęcia i doradzi w kwestii diety, uwzględniając wszelkie istniejące schorzenia oraz specjalne wymagania żywieniowe.

Wybór odpowiedniej karmy
Rynek karm dla zwierząt oferuje szeroki wybór produktów, w tym karmy suche, mokre oraz specjalistyczne formuły dietetyczne. Wybierając karmę, zwróćcie uwagę na jej skład - powinna być wysokiej jakości i zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów.

Czytanie etykiet produktów
Umiejętność czytania etykiet na produktach żywnościowych jest niezbędna. Powinniście unikać karm zawierających sztuczne dodatki, konserwanty, barwniki czy wypełniacze, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie pupila.

Domowe posiłki
Chociaż przygotowywanie domowych posiłków dla zwierząt może wydawać się dobrym pomysłem, należy pamiętać, że zwierzęta mają inne wymagania żywieniowe niż ludzie. Takie posiłki powinny być zbilansowane i opracowane pod nadzorem specjalisty ds. żywienia zwierząt. Popularną dietą domową jest dieta BARF. Wymaga ona jednak dużej wiedzy i doświadczenia. Pamiętajcie, że pokarm musi zawierać odpowiednią ilość wartości odżywczych. W przeciwnym razie mogą występować niedobory, które negatywnie wpływają na zdrowie pupila.

Zapobieganie otyłości
Otyłość u zwierząt domowych jest poważnym problemem zdrowotnym. Odpowiedzialne żywienie to także kontrola ilości podawanego pokarmu i utrzymywanie regularnego harmonogramu karmienia, co pomaga zapobiegać nadwadze.

Dostęp do świeżej wody
Stały dostęp do świeżej wody to całkowita podstawa.  Jest niezbędny dla utrzymania nawodnienia, a co za tym idzie zdrowia. Pamiętajcie, żeby kilka razy w ciągu dnia wymieniać wodę oraz czyścić miskę, w której się znajduje.

Uwzględnienie specjalnych potrzeb
Niektóre zwierzęta mogą mieć specjalne potrzeby żywieniowe związane z ich stanem zdrowia, na przykład alergie pokarmowe czy schorzenia przewodu pokarmowego. W takich przypadkach ważne jest, aby ściśle stosować się do zaleceń weterynarza. Szeroki wybór karm dla pupili z alergiami znajdziecie w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Maxi Zoo https://www.maxizoo.pl/.

 

Sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo Polska dba o zdrowe nawyki żywieniowe pupili od ponad 10 lat. W jej ofercie znajdziecie szeroki wybór pokarmu dla zwierząt, w tym marki dostępne wyłącznie w sklepach Maxi Zoo. Dzięki bogatej ofercie produktowej z pewnością wybierzecie pożywienie dopasowane do potrzeb pupila. Pomogą Wam w tym również wykwalifikowani pracownicy sklepów, którzy chętnie udzielą porad, również tych na temat żywienia pupili. Oprócz wysokiej jakości sieć ma do zaoferowania wiele promocji oraz rabatów. Możecie je sprawdzać na bieżąco na stronie internetowej - https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/ lub w aplikacji Maxi Zoo.

 

Pamiętajcie, że prawidłowe odżywianie odpowiada za zdrowie pupila. Stawiajcie na pełnowartościowe produkty dostarczające wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie zapominajcie również o regularnych wizytach u weterynarza. Dzięki temu utrzymacie pupila w świetnej kondycji, za co z pewnością będzie Wam wdzięczny.

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 115 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep - www.maxizoo.pl. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 14 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2022”, “Brylant Polskiej Gospodarki 2022”, “Gepard Biznesu 2022”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022, nagroda “Złoty Laur Klienta 2023-2024", nagroda “e-Laur Klienta 2010-2022" oraz wyróżnienia “Diamenty Forbes’a 2023”, a także “Innowacyjna Sieć Roku” oraz “Promocja Roku”, które zostały przyznane w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. 

 

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce. 

Polecane strony

Maxi Zoo - promocje

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: