Jakiej muzyki słuchać w ciąży?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Już od szóstego miesiąca życia płód słyszy dźwięki (również muzykę) docierające do niego przez powłoki brzuszne kobiety. Dziecko pamięta ulubioną piosenkę mamy nawet rok po urodzeniu - przy jej dźwiękach jest spokojniejsze i szybciej zasypia.

Właściwości muzyki

Muzyka korzystnie wpływa na rozwój inteligencji u dziecka, pozytywnie działa również na przyszłą mamę - uspokaja i obniża ciśnienie krwi, co zapobiega wystąpieniu przedwczesnych skurczów porodowych. Ponadto, muzyka stymuluje umiejętności językowe, muzyczne i matematyczne, a także sprawia ze dzieci zaczynają wcześniej mówić. Oprócz słuchania, ważną rolę odgrywa śpiewanie - pozwala dziecku oswoić się z głosem mamy.

Wybór odpowiedniej muzyki

Decyduje o tym gust i własne preferencje. Najlepiej słuchać ulubionej muzyki, z wyłączeniem ostrych, gwałtownych i głośnych dźwięków. Relaksującej muzyki można słuchać zarówno w trakcie odpoczynku, jak i podczas gotowania, sprzątania czy wykonywania ćwiczeń gimnastycznych.

Przyszłym mamom zaleca się słuchanie muzyki poważnej, szczególnie: Vivaldiego, Haydna, Beethovena, Mozarta i Czajkowskiego. Naukowcy udowodnili, że taka muzyka uspokaja, wspomaga przemianę materii oraz reguluje procesy oddychania.

W sklepach dostępne są płyty z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży. Odpowiednio dobrane utwory pozwolą się odprężyć i z pewnością przypadną do gustu również dziecku.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Maria | 2012-05-10 13:41
słuchałam klasyki z http://www.imponline.pl/mistrzowie-muzyki-klasycznej/

Najnowsze porady