Jak woda pomaga schudnąć

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Woda to najlepszy sposób na ugaszenie pragnienia, a także istotny element dbania o szczupłą sylwetkę. Przeczytaj w jaki sposób woda może pomóc Tobie schudnąć.

Odstaw soki i napoje gazowane - pij wodę

Napoje gazowane i soki zawierają duże ilości łatwo przyswajalnych węglowododanów, a zwłaszcza cukrów. Nie wierz w etykiety "bez cukru" - soki owocowe zawierają dużo "własnego" cukru (fruktozy), a producenci często zamiast cukru używają wiele innych substancji słodzących, których działanie na nasz organizm nie jest lepsze. Woda w przeciwieństwie do wielu napojów faktycznie gasi pragnienie. Pij przede wszystkim zwykłą wodę mineralną - to może być jedna z najważniejszych zmian w Twojej diecie.

Woda zmniejsza uczucie głodu

Woda może pomóc w ograniczeniu przekąsek i spożywaniu mniejszych porcji. Warto po nią sięgać między posiłkami, zwłaszcza wtedy, kiedy nachodzi nas uczucie głodu. Może nie najemy się wodą, ale z pewnością uczucie pełności w brzuchu ułatwi nam dotrwanie do regularnego posiłku i ograniczenie się z ilością spożywanego jedzenia.

Chłodna woda spala dodatkowe kalorie

Picie zimnej wody powoduje ochłodzenie organizmu, a przez to zmusza go do wysiłku związanego z utrzymaniem właściwej stałej temperatury. Badania pokazały, że picie 2 litrów zimnej wody dziennie może spowodować dodatkowe spalanie 123 kalorii - w przypadku odchudzających się osób to może być istotna część dziennego spożycia kalorii.

Nie przejmuj się wskazówkami dotyczącymi ilości wody, jakie powinieneś dziennie wypijać. Prawda jest taka, że Twój organizm wie to najlepiej i powinieneś pić tyle, aby nie czuć pragnienia.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady