woda

Znaleziono: 30
Woda z kranu Smaczna i zdrowa woda wprost ze studni
Gastrosfera | 2016-12-29
Nie wszystkie polskie gospodarstwa domowe korzystają z sieci wodociągowej. Z różnych powodów ich właściciele decydują się zainwestować w przydomową studnię. Samo wykopanie i odpowiednie zabudowanie dołu nie wystarczy, aby mieć dostęp do dobrej i czystej wody. Niemniej stworzenie czystego źródła na własnej działce jest nie tylko możliwe, ale i zaskakująco proste. czytaj »
Porada id 5391 Odwrócona osmoza, czyli z czym to się pije
Gastrosfera | 2016-12-22
Wielu z nas zapewne słyszało nie raz o „odwróconej osmozie”. Co prawda o tej dziwnie brzmiącej technologii uzdatniania wody mówi się już od kilku lat, to jednak wciąż do końca nie wiemy o co tak naprawdę chodzi i dlaczego ten temat powraca do nas coraz częściej. A przecież jest to najdoskonalszy i w pełni bezpieczny sposób filtrowania wody, dostępny dla każdego. czytaj »
Porada id 5338 Zmiękczacze wody. Po co, dla kogo i jaki wybrać?
Gastrosfera | 2016-11-23
Z kamieniem w wodzie można walczyć na różne sposoby. Montując siatki w kranach, czyszcząc pokrytą szarym nalotem armaturę octem czy też wlewając kwasek cytrynowy z wodą do pokrytego osadem wnętrza czajnika. Wszystko to jednak doraźne działania, które na dłuższą metę nie są skuteczne. Kamień jak był, tak powraca. I to często ze zdwojoną siłą. czytaj »
Porada id 5315 Zatrzymanie wody w organizmie. Jak sobie z tym poradzić?
Gastrosfera | 2016-11-10
Od czasu do czasu dopada to każdego. Obrzęknięte nogi, doskwierające zmęczenie, wreszcie szalejąca waga pokazująca – mimo stosowania restrykcyjnej diety – co rusz nowe kilogramy. Jesienny spadek formy? Niekoniecznie. Mało kto upatruje przyczyny takiego stanu zdrowia tam, gdzie trzeba. czytaj »
Porada id 5245 Wszystkie barwy wody, czyli… co płynie w rurach? Twój dom wysyła sygnały!
Gastrosfera | 2016-10-07
Na pierwszy rzut oka krystalicznie czysta i przezroczysta. Ale dopiero po pewnym czasie ujawnia swoją prawdziwą twarz w postaci wytrącających się z niej różnokolorowych osadów. Często bowiem to, co płynie z naszych kranów, nie zawsze przypomina życiodajną ciecz, jaką jest woda. Czy wiesz, co oznacza biały nalot lub ceglasta otoczka na naczyniach oraz ceramice albo wyczuwalny specyficzny zapach? Naucz się rozpoznawać sygnały, jakie wysyła Ci dom! czytaj »
Porada id 5219 Woda. Jaką rolę odgrywa w naszym organizmie?
Gastrosfera | 2016-09-26
Bezbarwna, niepozorna ciecz, dostępna na wyciągnięcie ręki i obecna w niemalże wszystkich produktach żywnościowych. Woda, bo o niej właśnie mowa, stanowi nawet 70% masy dorosłego człowieka. Jaką rolę odgrywa w naszym życiu i dlaczego tak ważną? czytaj »
Porada id 5170 Zdrowo, zdrowiej, najzdrowiej, czyli jak żyć by być fit
Gastrosfera | 2016-08-31
Polacy szturmem ruszają z kanap! Biegamy, jeździmy na rowerze, chodzimy na siłownię. Ruch to zdrowie i coraz bardziej się do tego przekonujemy. Jednak pamiętajmy również o zdrowej diecie i o najważniejszym elemencie zdrowego trybu życia, czyli wodzie. czytaj »
Porada id 5125 5 mitów na temat wody. Czy znasz wszystkie?
Gastrosfera | 2016-08-10
Woda to podstawa życia – wszyscy to wiemy. Ale nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak wieloma mitami obrósł przez lata temat jej czystości. Poniżej obalamy 5 tych najpopularniejszych. czytaj »
Porada id 5103 Jak przygotować się na upały? Praktyczne porady
Gastrosfera | 2016-07-28
Lato już na półmetku, a upały w pełni. I nie opuszczą nas one jeszcze do września, a nawet do października. Polska od kilku już bowiem lat znajduje się w strefie geograficznej często nawiedzanej przez masy ciepłego powietrza. Nie każdy jednak dobrze je znosi. Jak więc zabezpieczyć się przed falą upałów i uchronić przed ich często groźnymi dla zdrowia skutkami? czytaj »
Porada id 5087 Łyk zdrowego rozsądku – i wodę pijesz prosto z kranu
Gastrosfera | 2016-07-22
Standardem w krajach zachodniej Europy jest picie wody prosto z kranu. W ostatnich latach jej jakość w Polsce zdecydowanie się poprawiła, jednak wiele osób nadal ma obawy ze względu na stan instalacji wodociągowej. W jaki sposób zapewnić sobie stały dostęp do krystalicznie czystej wody? Na początku wystarczy przeprowadzić szybki test, a później zaopatrzyć się w odpowiedni filtr. czytaj »
Znaleziono: 30