Jakie parametry powinien mieć grill ogrodowy?

annakowalewska  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Grill ogrodowy to urządzenie, jakie posiada większość osób i jak wynika z badań przeprowadzonych dla Coca Coli, aż 72% Polaków bardzo chętnie z niego korzysta. Na dzień grillowania najczęściej wyznaczamy najczęściej dni wolne od pracy.  Z grilla korzystamy jedynie w sezonie, czyli od maja do września, ale mimo to zdarza się, że jest on często eksploatowany.

Już co czwarty Polak rozpala grilla nawet trzy razy w miesiącu. Dobry grill powinien posłużyć nam przez lata, dlatego przy jego wyborze należy zwrócić uwagę przynajmniej na kilka zasadniczych parametrów.

Ruszt grilla ogrodowego

Jedną z najważniejszych części grilla ogrodowego jest oczywiście jego ruszt, czyli miejsce na którym smażymy różnego rodzaju potrawy. Wybierając grill koniecznie trzeba się zastanowić nad powierzchnią rusztu. Jeżeli przynajmniej raz na jakiś czas grillujemy w większym gronie znajomych, to dobrze jest wybrać nieco większy ruszt. Pozwoli nam to na usmażenie w tym samym czasie o kilka sztuk mięsa więcej, dzięki czemu goście nie będą musieli zbyt długo czekać na gotowe potrawy.

W przypadku gdy grill ma nam służyć jednie na rodzinnych obiadach, lepiej będzie wybrać mniejszy rozmiar. Nie będziemy wtedy zmuszeni zużywać zbyt dużo węgla na jednorazowe rozpalenie grilla.

Materiał z jakiego został wykonany grill

Grille ogrodowe wykonane mogą być z materiałów o zróżnicowanej jakości. Zazwyczaj do wyboru są grille żeliwne, chromowe, aluminiowe bądź wykonane ze stali nierdzewnej. Niekiedy można natrafić również na grille ceramiczne, choć są one zdecydowanie rzadsze. Swoje zadanie bardzo dobrze spełniają zwłaszcza grilla ze stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia, a także na korozję. Taki grill może wytrzymać nawet trudne warunki atmosferyczne, albowiem stal jest odporna nawet na szok termiczny. Co ciekawe, nie wydziela także szkodliwych substancji pod wpływem wyższej temperatury. Niemniej zalet posiada grill żeliwny, między innymi dlatego oba rodzaje są tak popularne. 

Przechowywanie grilla

Z grilla korzystamy przeważnie tylko w sezonie i to pod warunkiem dobrej pogody. Deszcz z pewnością skutecznie zniechęca do przebywania na zewnątrz, a już na pewno spożywania tam posiłków. Większą część roku będziemy zatem zmuszeni do jego przechowywania w konkretnym miejscu. Najczęściej grilla chowa się w garażu bądź piwnicy, nie zawsze jednak dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca. Dużą zaletą będą więc grille rozkładane, które mają prosty i szybki montaż. Złożony grill nie będzie niepotrzebnie zajmował przestrzeni w wybranym schowku, a my będziemy mogli go w razie czego zawsze wyjąć i szybko ponownie złożyć.

Warto przyjrzeć się grillom częściowym także z innego praktycznego względu - przeważnie można je wkładać do zmywarki. Jest to duży plus, gdyż zostajemy zwolnieni z mozolnego szorowania rusztu oraz innych zabrudzonych części grilla.

Nie należy inwestować w najtańsze grille, gdyż z pewnością nie posłużą one nam na dłużej niż jeden sezon. Czasami lepiej jest zainwestować trochę więcej aby nie ponosić dwa razu tego samego wydatku.

 

Polecane strony

Innowacyjny Lotus Grill
Bezpieczny, łatwy i przyjemny w obsłudze grill nowej generacji.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady