Kupuję mieszkanie. Jak zacząć jego zakup?

daisy05  |   |  + 3  |  Ocena: (głosy: 2)

1) Wybierz mieszkanie

2) Sprawdź developera w przypadku mieszkania na rynku pierwotnym. Sprawdź księgę wieczystą, aby się upewnić kto jest wpisany, gdy kupujesz mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym. Sprawdź w spółdzielni, kto jest zameldowany w Twoim potencjalnym mieszkaniu.

3) Upewnij się, czy mieszkanie posiada sieć energetyczną i kanalizację. W przypadku kiedy nie posiada będzie kosztowało Cię to sporo czasu i pieniędzy.

4) Sprawdź także jakie inwestycje budowane są w pobliżu. Może się okazać, że w przyszłości będzie budować się obok Twojego domu autostrada/ droga szybkiego ruchu, hipermarket itp., co wiązać się oczywiście będzie z hałasem przez najbliższe lata.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 3
~Basieńka | 2011-06-02 16:57
Hej,
Morison realizuje teraz fajny program. Jak się kupi przez nich dom albo mieszkanie to można dostać kasę do wymiany na meble, telewizor, zmywarkę, czy jakieś inne rzeczy wyposażenia domowego. Polecam Wam, bo moja kumpela skorzystała i kupiła sobie sprzęt RTV/AGD.
www.morizon.pl/zamieszkaj.

Basia
~Darek | 2010-03-04 15:59
ja szukam mieszkania od dewelopera ponad rok i nic;((
ostatnio wpadł mi w sieci portal http://rynekpierwotny.com/
mają trochę ciekawych ofert.
~daft.pl | 2010-02-11 11:29
ad.1 szukając mieszkania możesz przeglądać oferty bezpośrednie i agencji nieruchomości również na http://www.daft.pl/znaleźć-na-sprzedaż/

Najnowsze porady