Przygotuj się na nowy rok szkolny

kalut  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Choć wakacje jeszcze trwają, wielu z naszych podopiecznych, nie może doczekać się powrotu do szkoły, by wymieniać się doświadczeniami i spotkać przyjaciół. Przygotowania do pierwszego dzwonka wzbudzają wiele emocji. Warto się jednak zastanowić, co tak naprawdę wpływa na szybkość uczelnia się i koncentrację.

Rok szkolny to czas intensywnego wysiłku - fizycznego i emocjonalnego. Dzieci mają wiele obowiązków, a liczba zajęć dodatkowych rośnie. Lista zakupów jest bardzo długa, począwszy od najnowszego modelu tornistra, poprzez cyrkiel, skończywszy na czepku pływackim. Pamiętajmy, że odpoczynek jest równie ważny jak zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Sen odgrywa wyjątkową rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Dlatego Fabryka Materacy Janpol stworzyła materace specjalnie dla najmłodszych.

Sen to najlepsze korepetycje

Podczas nocnego odpoczynku organizm ulega kompletnej regeneracji. Wydziela się hormon wzrostu, a mózg systematyzuje i utrwala informacje zdobyte podczas dnia. Dzieci, które śpią zbyt mało mają problemy ze skupieniem i są nerwowe. Regularnie przesypiane godziny wpłyną na wzrost odporności najmłodszych, pomagając uniknąć szkolnych epidemii.  Uczeń powinien spędzać około dziewięciu godzin w krainie morfeusza, jest to oczywiście determinowane przez jego potrzeby i temperament.

Wypoczęty w domu, aktywny w szkole

Na rozwój psychofizyczny wpływa nie tylko długość snu, lecz też jego jakość. Pamiętajmy by pokój był wywietrzony, a dziecko tuż przed snem nie przebywało w pobliżu urządzeń emitujących niebieskie świtało - laptopa i smartfona. Komfort odpoczynku i właściwa sylwetkę najmłodszych zależy także od doboru posłania. Fabryka Materacy Janpol odpowiadając na tę potrzebę stworzyła model Uranos. Jego innowacyjna, sprężynowo-piankowo-kokosowa struktura wpływa na optymalne podparcie kręgosłupa. Jest to bardzo istotny aspekt, zważywszy na wagę plecaka, ucznia podstawówki. W materacu zostały wykorzystane naturalne surowce takie jak kokos, który posiada termoregulacyjne i antyalergiczne właściwości, czyniąc bezpiecznym, sen każdego dziecka.

Odpoczynek to klucz do sukcesu

 

Rok szkolny to okres wielu wyzwań. Zamiast zapisywać naszą pociechę, na kolejne już, zajęcia pozalekcyjne, pozwólmy wybrać te, które naprawdę je interesują. Zbyt duża ilość obowiązków, może odebrać motywację do nauki. Warto jest się czasem ponudzić. Może warto zrezygnować z niepotrzebnych gadżetów, inwestując w materac, który pozwoli na długi i pełen regeneracyjnej mocy sen. Regularny odpoczynek pełni nieocenioną rolę w prawidłowym rozwoju. Pozwólmy by nasze dziecko z uśmiechem powitało szkołę i cieszyło się pełnią energii przez cały rok.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady