sąd

Znaleziono: 6
Przepisy prawa Wniosek o podwyższenie alimentów - jak napisać?
Poradopedia.pl | 2012-08-21
Sąd, ustalając alimenty bierze pod uwagę aktualne potrzeby dziecka oraz możliwości finansowe jego opiekuna. Niestety, wraz z upływem czasu wydatków przybywa i zasądzona kwota nie wystarcza. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak wystąpić o jej podwyższenie. czytaj »
Jak zachować się w sądzie?
Poradopedia.pl | 2011-09-12
Zasady dobrego zachowania obowiązują wszędzie - również w sądzie. Jeśli dostałeś wezwanie na rozprawę, dowiedz się najpierw jakie dokumenty ze sobą zabrać, jak zachowywać się przed jak i w trakcie rozprawy a także jak się ubrać. czytaj »
Przepisy prawa Jak odwołać się od mandatu?
Iza_B | 2010-12-22
Wystawienie mandatu to kara za popełnienie wykroczenia. Jak postąpić w przypadku otrzymania mandatu karnego, z którego słusznością się nie zgadzamy? czytaj »
Sąsiad podał mnie do sądu, bo nie zgodziłem się na fizyczny podział działki i budynków, chodzi o zniesienie współwłasności. Mam sprawę 18.12 i nie wiem co mam zrobić.Straszy mnie sądem i kosztami, proszę o poradę
madzien | 2006-12-05
Jeżeli sąsiad jest współwłaścicielem (nie wynika to z pytania) ma prawo złożyć wniosek o zniesienie współwłasności. Zasadą jest zniesienie współwłasności... czytaj »
nie stawiłem się do sądu w charakterze świadka z powodów związanych z obowiązkami w pracy.Sąd nałożył na mnie karę 500 zł. Czy zaświadczenie pracodawcy o pilnych obowiązkach może uchronić mnie od kary?
mittal | 2006-11-12
§ 6 i § 16 ust. 2 rozporządzenia z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania... czytaj »
Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?
andre | 2006-06-04
Przedstawiam sytuację, w którym pracodawca jest zobowiązany do udzielenia Ci urlopu na określonej poniżej okoliczności. Urlop ze względu na ważne... czytaj »
Znaleziono: 6