Jak być bardziej fotogenicznym - jak dobrze wychodzić na zdjęciach?

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 7)

Fotografia i zdjęciaWielu ludzi nigdy nie jest w stanie być zadowolonych z tego jak wychodzą na zdjęciach, podczas gdy inni zdają się zawsze wychodzić wspaniale. Pomijam oczywiście kwestię urody czy uroku osobistego - za długo pisać o tym jak to zmienić i nie wszystko będziemy w stanie zmienić.

Ostatnio znalazłem ciekawy artykuł z 5 wskazówkami odnośnie tego jak lepiej wyjść na zdjęciu - wskazówki przygotowane przez osoby zajmujące się profesjonalną fotografią.

Co zazwyczaj powoduje, że niektórzy potrafią zawsze wyjść dobrze na zdjęciu? Odpowiednia reakcja na obiektyw aparatu. Poniższe wskazówki pozwolą nam w szybki sposób lepiej przygotować się do zdjęcia.

1. Środek ciężkości

Obserwując ludzi stojących w naturalny sposób łatwo zauważyć jedną rzecz w sposobie w jaki stoją: kobiety w naturalny sposób przesuwają środek ciężkości na jedną nogę, dzięki czemu ciało jest odrobinę pochylonę, ramię delikatnie wzniesione, a głowa przekrzywiona na bok. Taka postawa automatycznie powoduje, że zdjęcie wydaje się bardziej głębokie (trójwymiarowe), wygląda bardziej interesująco i naturalnie.

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, stają zazwyczaj patrząc prosto w obiektyw na wyprostowanych obu nogach. Rezultat? Zdjęcia są nudne i nienaturalne.

Wniosek: stając do zdjęcia obróć się delikatnie i przenieś ciężar na jedną nogę - podobni jeżeli siedzisz. Z pewnością na zdjęciu wyjdziesz lepiej. 

2. Pochyl się

Pochyl się delikatnie w stronę obiektywu - zdjęcie będzie bardziej naturalne, głębokie i naturalne. Wyciągnij szyję w stronę obiektywu zniżając delikatnie brodę, tak, aby nie fotografować wnętrza swojego nosa i uniknąć efektu "podwójnego podbródka".

3. Rozluźnij się i uśmiechnij

Postaraj się rozluźnić i wprowadzić się w dobry humor, tak aby wyglądać naturalnie i jak ktoś zadowolony z siebie. Ponoć jednym z bardziej sprawdzonych sposobów na "dobrą minę" podczas zdjęcia jest .... ściśnięcie pośladków.

4. ... ale z tym uśmiechem ostrożnie

Nie uśmiechaj się od ucha do ucha: widok Twoich dżąseł i przymrużonych oczu nie czyni Ciebie bardziej atrakcyjnym - naucz się uśmiechać na 3/4.

5. Gdzie patrzeć

Nie patrz nigdy prosto w obiektyw - zawsze trochę powyżej.

Porada napisana w oparciu o tekst "5 Steps To Being More Photogenic" opublikowany na serwisie Digital Camera University (link poniżej).

Polecane strony

5 Steps To Being More Photogenic
Artykuł Digital Camera University na podstawie której została napisana powyższa porada

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Ann | 2015-03-19 14:45
ja ostatnio wyszłam beznadziejnie a najgorsze jest to, że takie zdjęcie będę mieć w dokumentach :( gdybym była szczuplejsza to było by lepiej. Także od dziś koniec z wymówkami. Odchudzam się, na zachętę kupiłam mniejsze bikini efelina o cały rozmiar. Do wakacji muszę schudnąć.
~Hans | 2013-08-31 18:09
Mam ścisnąć pośladki ? OMG...

Najnowsze porady