Jak zrobić udaną sweet focię

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

"Sweet focie", angielskie "selfies",  czyli zdjęcia robione sobie samemu stały się popularne wraz z pojawieniem się sieci społecznościowych i aparatów fotograficznych w każdym telefonie. Zobacz jak robić udane sweet focie!

1. Spraw sobie telefon z dobrym aparatem z przodu

To niezbędny element do zrobienia dobrej sweet foci, dzięki któremu będziesz mógł lepiej kontrolowac to co znajdzie się na zdjęciu, a przede wszystkim jak Ty na nim wyjdziesz. Unikniesz w ten sposób konieczności robienia kompromitującego zdjęcia w lustrze.

2. Zapewnij dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie to podstawa każdego udanego zdjęcia, tym bardziej, że przednia kamera telefonu zazwyczaj nie posiada lampy błyskowej. Brak lampy błyskowej ma ten plus, że przy zdjęciach z bliskiej odległości Twoja twarz byłaby zbyt rozświetlona i z błyszczącym czołem. Kiepskie oświetlenie może sprawić, że zdjęcie będzie rozmazane i ziarniste, a Ty będziesz wyglądał na nim staro i nieatrakcyjnie.

3. Zwróć uwagę na drugi plan

Niezależnie od tego jak dobrze wyjdziesz na zdjęciu, wszystko może zostać popsute przez niefortunny drugi plan. Na co uważać? Nie rób zdjęć kuchni, łazience albo zabałaganionym pokoju. Zanim zrobisz zdjęcie sprawdź co znajdzie się na nim poza Tobą i czy ktoś stojący obok nie próbuje zepsuć Twojego zdjęcia - Internet jest pełny zdjęć z mistrzami drugiego planu.

4. Nie rób "kaczego dzióbka"

Postaraj się wyglądać naturalnie, uśmiechaj się, pokaż trochę zębow i nie mruż oczu. Cokolwiek by się nie działo, NIE RÓB KACZEGO DZIÓBKA. Absolutnie nikt nie wygląda dobrze z kaczym dzióbkiem!

5. Zrób zdjęcie pod odpowiednim kątem

Na koniec spróbuj złapać ujęcie pod odpowiednim kątem. Nie rób zdjęcia z dołu, tylko lekko z góry, co pozwoli Tobie na lepsze ujęcie otoczenia (szczególnie wtedy, kiedy chcesz pokazać gdzie lub z kim jesteś). Nie przesadzaj z tym jednak, aby zdjęcie nie było zdominowane przez nienaturalnie powiększone w ten sposób czoło. Nie zwracaj twarzy prosto w stronę obiektywu tylko odchyl lekko głowę w jedną stronę (każdy ma tą swoją korzystniejszą stronę!).

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady