Jak i kiedy wyznać miłość?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Wyznanie miłości to piękny i zarazem bardzo trudny moment dla każdego człowieka. Ale nie martw się, korzystając z poniższych wskazówek, na pewno uda Ci się to zrobić w odpowiednim stylu i czasie.

1. Uwierz w siebie

Jeśli chodzi o sferę uczuciową, bardzo ważną rolę odgrywa poczucie własnej wartości. Ktoś, kto ma problemy z samoakceptacją będzie obawiał się odrzucenia, a dla zakochanej osoby nie ma nic gorszego niż nieodwzajemniona miłość.

2. Zdefiniuj swoje uczucia

Zastanów się nad tym, czym w ogóle jest dla Ciebie miłość - co Twoim zdaniem oznacza kochanie drugiego człowieka. Upewnij się, że jest to szczere uczucie, a nie tylko zauroczenie czy pożądanie. Ludzie zbyt często wyznają sobie miłość pochopnie, co w początkowej fazie związku może tylko spłoszyć drugą stronę.

3. Obserwuj jej/jego zachowania

Jeśli widzisz, że: zawsze Cię wspiera, poprawia humor, potrafi wysłuchać, cieszy się każdą chwilą spędzoną z Tobą (bardziej ceni Twoje towarzystwo, niż swoich przyjaciół), komplementuje Cię (nawet wtedy, gdy wydaje Ci się że wyglądasz okropnie) - to oczywiste jest, że Cię kocha. W takiej sytuacji nie ma co czekać - bez większych obaw możesz jej/jemu wyznać miłość.

Nie istnieje jedna, jedyna zasada mówiąca o tym, jak i kiedy wyznawać sobie miłość. Do wypowiedzenia słów "Kocham Cię" każdy musi dojrzeć, bo tylko we właściwym czasie zabrzmią one tak jak powinny.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady